Znáte všechny typy interiérového stínění? Je jich opravdu dost.

Výběr interiérového stínění pro mnohé není snadný a vybrat si není snadné. Nesčetné možnosti jejich pořízení nejednou vedou až neschopnosti se rozhodnout.

Moderní stínění do bytu, domu či kanceláře je občas velmi složitým procesem. Jaké jsou tedy možnosti typů žaluzií a rolet vhodných pro vnitřní prostory vašeho domu, bytu či kanceláře, aby jejich pořízení bylo pro váš interiér přínosem? Pojďme se na ně podívat. Ještě než vyrazíte do nejbližšího obchodu pořídit si ten dokonalý kousek pro zastínění vašeho interiéru, zamyslete se nad účelem, které má stínění splnit. Cílem je stínění a regulace teploty, která zvenku proniká do místností. Stínění má mnohdy i další funkce, jako je náhrada záclon, designový prvek či možnost absolutní tmy.

žaluzie

Horizontální žaluzie

Za nestárnoucí klasiku stále považujeme klasické horizontální žaluzie. Jde o tradiční hliníkové pásky, které se namontují mezi okenní tabule, nebo přímo na okno. Ovládají se zpravidla pomocí známého kuličkového řetízku nebo plastové tyčinky. Horizontální provedení žaluzií má dvě nesporné výhody. Dnes je seženete v nejrůznějších barvách a vybrat si můžete hned z několika velikostí a tvarů. Výhodou je bezpochyby i jejich nižší pořizovací cena.

Znáte všechny typy interiérového stínění? Je jich opravdu dost. 1

Vertikální žaluzie

Většinou je vidíváme v kanceláři nebo u lékaře. Dlouhé, vertikální pruhy látek mají několik možných poloh při natočení a roztahují se do šířky. Většinou je vidíváme bílé barvě. Nemusí ale jít pouze o bílé vertikální žaluzie v moderním interiéru. Barevných provedení dnes výrazně přibylo a systém ovládání se zjednodušil. Do pokoje s velkou plochou, kterou je třeba překrýt, jsou vhodné vertikální žaluzie s elektrickým ovládáním, které vás nezklamou.

Látkové rolety

Pokud dbáte spíše na styl provedení a vaše stínění má ladit s celkovou koncepcí místnosti, vsaďte na látkové rolety. Oproti horizontálním žaluziím se u nich lépe reguluje spuštěna výška a můžete si pohrát s propustností světla. Látkové rolety naleznete v jednolitých barvách, s potisky nebo geometrickými vzory a vyrábějí se v mnoha rozměrech. Výsledná kompozice interiéru se odvíjí od vytříbenosti vašeho vkusu. Vždy je lepší aplikovat pravidlo, že méně je někdy mnohem více.

japonské stěny

Japonské stěny

Celistvé stínící japonské stěny jsou hojně využívané na vzdáleném východě a připomínají kombinaci rolet a vertikálních závěsů. Hodí se do jednoduše zařízených a vzdušných prostorů a v případě velkých okenních ploch, jako jsou francouzská okna, prosklené stěny či dveře, sahajících až k zemi. Japonské stěny v interiéru vyžadují dostatek prostoru, do kterého se odsouvají po pojízdných kolejničkách.

Plisé žaluzie

Plisé představuje kompromis mezi látkovými roletami a horizontálními žaluziemi. Předností je možnost současného stažení či vytažení horní nebo dolní části. Velmi přesně si tak určíte průzor, kam vám do místnosti proniká světlo. Ovládají se držadlem uprostřed nebo boční šňůrkou. Často se montuje na atypická okna, je v mnoha kombinacích, střizích i barvách. K natažení se do něj montují ocelová lanka místo silonových. Aplikace perleťové vrstvy na rubovou stranu zaručí neprůsvitnost.

1 komentář u „Znáte všechny typy interiérového stínění? Je jich opravdu dost.“

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)