Jak zařídit mini byt. Éra garsonek je stále více v kurzu.

Uděláte 5 kroků ke sprchovému koutu a podobně daleko vám stojí postel? Bydlení v garsonce či v 1 + 1 s omezenými prostory vyžadují nápaditá řešení.

Vyžeňte úložné prostory až ke stropu a ušetřete si cenné místo. Klidně zrušte skříně. Pro sezónní či méně používané věci sice budete šplhat po schůdcích či štaflích, ale když dáte do takových prostorů méně používané předměty, příliš vás to neomezí. Do těchto prostor nepatří předměty denní potřeby, ty by měly naopak zůstat na co nejdostupnějších místech. Neseskupujte v malých prostorech věci do logických celků podle jejich druhů ani podle vzájemných souvislostí, ale raději podle toho, jak často je berete do ruky. Pečlivě volte i zařízení bytu 1+1 a garsonek.

Jak zařídit mini byt. Éra garsonek je stále více v kurzu. 2

Kromě stropů i využijte i pódia

Dalším nápadem jak zařídit garsonku je i využití zvýšených pódií s využitím podlahy, kam lze do meziprostoru leccos uložit. Po nich lze i volně chodit, umístit na ně postel, malé a příjemné posezení se stolkem, křesly i celou sedací soupravou. Můžete zvolit i jejich alternativu v podobě vestavěného patra. Můžete pak spát na nebesích. Velké skříně, které ukryjí mnoho věcí, určitě hodně pomohou. Nechte si je udělat přímo na míru, uspoří decimetry obytné plochy. Ne vždy platí, že co je velké, to je hezké a praktické. Klasické velké stěny už vyšly z módy a opticky prostor hodně zmenšují. Ideální je decentní stolek pod televizí a pár poliček.

Čistota, světlo a barvy

Zachovejte optickou čistotu interiéru a pryč ze zbytečnostmi. Dekorace sice byt oživí, ale jsou to největší lapače prachu. V garsonce s minimem místa je třeba dát pryč dekorace na okenních parapetech, záclony i rolety a vyměnit je za žaluzie. Nebraňte světlu v pronikání do bytu, ať co nejvíce přírodního světla z oken může dovnitř. Zvolte také co nejméně stíněné centrální světlo nejlépe s bezbarvou žárovkou, pár dalších doplňkových zdrojů umístěných po obvodu místnosti a doplňte i pár skleněných ploch a zrcadel. Barvy jsou hotová alchymie, zvolte světlé barvy, které zvětší prostor. Klidně vsaďte na bílou barvu.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)