Změna interiéru pomocí tapet

Pokud máte chuť udělat něco s interiérem a chcete změnu interiéru, vsaďte na tapety. Jde o nejatraktivnější způsob, jak dokonale změnit a zkultivovat svůj interiér.

Tapety mají v interiérovém designu nezaměnitelnou pozici a nově přibyly především nové materiály, pestrobarevné a dekorativní povrchy. Módní jsou tapety vinylové a vliesové, které posunuli kvalitu tohoto dekorativního prvku výrazně vpřed. Lépe se s nimi pracuje než s papírovými. Lepidlo se aplikuje přímo na stěnu, na něj se připevňují pásky tapety, nepřekrývají se jako dříve, ale dokládají se k sobě. Zvýšila se jejich pevnost, zaručují tvarovou a barevnou stálost, mají dlouhou životnost.

Změna interiéru pomocí tapet 2

Výhody nových tapet

Největší výhodou je jejich omyvatelnost, což ocení především domácnosti s dětmi. Výborně tlumí hluk a dokážou překlenout i drobné trhliny na omítce. V nabídce je široká škála motivů, struktur a barevných kombinací. V tomto směru tapetám nemůže konkurovat žádná jiná technika na úpravu stěn. Z každé tapety lze vytvořit v kombinaci s vodivými panely svítící stěny.

Tip: Trápí vás akné? Na vině mohou být i sluneční brýle!

Příroda na tapetách

Jako ostatní oblasti interiérového designu i tapety podléhají trendům. Letos je z nich cítit silný návrat k přírodě. Jde o přírodní a čistou esenci. Tento typ tapet upřednostňuje přírodní materiály, motivy, struktury a neutrální přírodní barvy. Při jejich výrobě se uplatňuje ruční práce a techniky vycházející z lidového umění, znovu představené v moderní podobě. Vedle klasických tapet najdete kolekce se zajímavými povrchy z kůry banánovníky nebo jeho vláken, bambusu či lnu.

Luxus s dotekem přírody

Pro všechny přírodní materiály je typické, že jsou na nich vidět kazy, spoje, uzly a není to bráno jako rušící prvek. Za exkluzivní přírodní tapetu si připlatíte, ale výsledek stojí za to. V interiérových studiích jsou prodávány i na běžný metr. V nižších cenových kategoriích lze zvolit přírodní motivy v podobě věrné imitace. Kromě neutrální a přirozené barevnosti přírodních materiálů se tapety objevují i ​​v provokativních a výrazných barvách. Neutrální odstíny nepodléhají trendům, jsou nadčasové a neomrzí se vám tak rychle, jako výrazné ornamentální tapety.

Vintage a glamour

Stále jsou aktuální i tapetové vzory ze starých časů. Díky novým technologiím mají super kvalitu. Dominují nadčasové přírodní odstíny bílé, šedé, béžové, hnědé, tyrkysové, oranžové i fialové. Nepřehlédnutelné jsou prvky východních kultur, hřejivé etno, nestárnoucí retro nebo romantika anglického venkova. Lesk, perleť, stříbrné, kovové aplikace a výrazné dekorativní prvky jsou typické pro glamour styl. Květované vzory a ornamenty ve fialové a zlaté připomínají bohatost rokokových a barokních paláců. Trendem jsou i jednobarevné tapety v podobě střídání matných a lesklých ploch. Metalické barvy v kombinaci s elegantními dekorativními prvky vytváří luxusní a elegantní interiér.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)