Nejžhavější trendy současného bydlení

Nejžhavější trendy současného bydlení 2

Mezi zajímavé a žhavé trendy v současného bydlení řadíme příbytky plné našich přání. Bydlení je již odnepaměti spjato s tím, po čem my všichni v životě toužíme. Zatímco jsme během svých mladších let spolubydlícími svých rodičů, možná i pak přátel ve studentských bytech, jakmile jsme starší, je třeba se postavit na vlastní nohy a osamostatnit. Najít si něco svého, co budeme nazývat domovem. Trendy se v oblasti bydlení poměrně zajímavě mění a ovlivňuje je styl našeho života i naše přání. Nebojíme se investovat do dražších objektů s jistotou budoucích úspor na energiích i menší nutnosti oprav. Nejvyužívanější a nejvíce doporučovaná půjčka je hypotéka.

Novostavby ve znamení pohodlí

V minulosti bylo značně v oblibě bydlet zejména v rodinném domě, a to v co možná největším domě. Dnes jsou však tyto dříve postavené domy, které jsou často vícegenerační, už téměř neprodejné. Málokdo chce dnes takové bydlení. Pokud se podíváme na to, co je dnes novým hitem, jde spíše o menší byty. Ty jsou velmi často spojovány s novostavbami a řadou nových developerských projektů. Pokud se podíváme na byty konkrétně, dnes vyrůstají stylové byty ve většině měst. V celé řadě z nich jsou byty velmi rychle prodány ještě před jejich postavením. Bydlení je vždy spojeno s velkým pohodlím a komfortem, kdy vám vše zajišťuje externí firma, od údržby zeleně, oprav až po úklid společných prostor. Můžeme tak dle svých požadavků bydlet zcela pohodlně a jednoduše.

Nejžhavější trendy současného bydlení 3

Novostavby a menší dispozice prostor

Trendem poslední doby je vyhledávání menších dispozic bytů. Mnoha rodinám dnes zcela bez problémů stačí pouze 2 až 3 místnosti plus, koupelna a kuchyně. Zajímavé je i to, že často není kuchyně uzavřenou místností a je propojená s obytným prostorem. Dnešní moderní způsob bydlení dává možnost užít si společnost a být v kontaktu s ostatními lidmi. I z tohoto důvodu jsou velmi oblíbené dispozice +kk. Kuchyně propojená s obývacím pokojem, díky čemuž lze připravovat jídlo a během toho být v kontaktu s hosty i s rodinou.

Pasivní a nízkoenergetické domy jako hit

Velkým trendem je ochrana přírody a snaha šetřit na mnoha místech. Moderní člověk chce zážitky, chce si užívat života ve všech směrech, a tam chce investovat peníze, ne vynakládat velké peníze za bydlení. Proto jsou dnes hitem takzvané pasivní a nízkoenergetické domy. Cílem je vytvořit takový objekt, který spotřebuje co nejméně energie na běžný provoz i v oblasti vytápění. Často jde o domy, kde je řízený systém ventilace a není třeba otevírat okna. Domy, které mají velmi dobrou izolaci a udrží teplo. Využívají odpadní teplo i sluneční paprsky k vytápění. Náklady na zimní sezonu jsou pak o desítky procent nižší, než u běžných nemovitostí. Žádáme, jednoduchost, komfort, málo povinností s údržbou a praktické formy bydlení.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)