Trápí vás akné? Na vině mohou být i sluneční brýle!

Pokud se vám podaří zbavit se akné a chcete se ho už zbavit za každou cenu, postupujte podle pokynů výrobce, který obsahuje salicylovou kyselinu.

Léto je mimo jiné i obdobím slunečních brýlí, které chrání vaše oči. Mnozí si ho bez nich neumějí ani představit. Věděli jste, že mohou být dokonce důvodem vzniku akné? Určitě je potřebujete třeba na dovolenou.

Kombinace potu a make-upu

Není tajemstvím ani novinkou, že se v létě všichni během léta mnohem více potíme. Pokud se vám pak pot skombinuje s make-upem, který se propojí i s rámem slunečních brýlí, může vám tato kombinace způsobit i akné. Možná si právě pomyslíte, že si své sluneční brýle čistíte opravdu pravidelně. Jenže mít čisté sluneční brýle prostě nestačí. Navíc nikdy nezapomenete? Opravdu si je čistíte několikrát denně?

Sluneční brýle

Co tedy dělat?

Důležité je, abyste si správně vyčistili celé brýle. Tedy nejen skla a obroučky, zejména je třeba vyčistit část, která leží přímo na vašem nose. Nejlepší je dát brýle pod tekoucí vodu a vyčistit ji se všemi možnými prostředky určenými na sklo. Na vyčištění je však celkově dostačující i mikro utěrka. Čistící kapesníky na brýle nejsou většinou moc kvalitní.

Vyrážky a akné se stane pravidlem

Nosit brýle na hlavě je praktické, ale nezapomeňte na to, že se potíte, také i vlasy produkují po celou dobu spoustu oleje, které se snadno dostanou na brýle a přenesou na tvář. Vyrážka a akné jsou v takovém případě téměř pravidlem.

Kyselina salicylová jako záchrana

Pokud se vám podaří vyléčit akné a chcete si ho už odpustit za každou cenu, sáhněte po make-upu, který obsahuje salicylovou kyselinu a nanášejte jej podle pokynů výrobce. Odličovací krémy s kyselinou salicylovou a peelingové produkty by měly být vašimi nejlepšími kamarády.

Mléko zhoršuje akné, jak prokázala studie

Některé vědecké studie prokázaly souvislost vzniku a zhoršení akné s konzumací mléka a mléčných výrobků, bez ohledu na to, zda jde o běžné tučné či netučné mléko nebo tzv. bio mléčné výrobky. Upozornil na to odborník na výživu, MUDr. Igor Bukovský. Hormony kravského mléka pravděpodobně stimulují mazové žlázy vlasových folikulů, které pak produkují více mazu než normálně, následkem čehož vzniká akné. Vzhledem k tomu, že tyto hormony se přirozeně vyskytují v každém mléku, ani bio mléko proti akné nechrání.

Mléko způsobuje akné

Mléko nejenže může způsobovat akné, ale u lidí, kteří jsou na akné náchylní z jiných důvodů, podporuje vznik těžších a odolnějších forem těchto vyrážek. Dále je třeba upozornit na to, že zmíněné riziko se týká zejména těch, kteří pijí tři a více sklenic mléka denně, nebo konzumují ekvivalentní množství mléčných produktů. U lidí, kteří mají alergii na bílkoviny kravského mléka, je tato souvislost zvlášť významná. Na mléčné výrobky je třeba v souvislosti s akné si dát pozor. Třeba i při hubnutí do plavek.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)