Chystáte se na dovolenou? Vyrazte na Filipíny.

Hledáte vhodné místo na dovolenou a pátráte po něčem neobvyklém? Tak zkuste třeba vyrazit na Filipíny. Mají totiž neskutečné kouzlo.

Filipíny mají opravdu překrásné pláže vyzývající k relaxaci. Zdejší průzračné moře skýtá především úžasná místa vhodná na šnorchlování a potápění, která patří k těm nejvyhledávanějším a nejkrásnějším na celém světě. Úžasné hory, jejichž majestátnost vás oslní. Příroda vás dokonale okouzlí neskutečnou krásou luxusních vodopádů, rozlehlými rýžovými poli, úchvatnými deštnými pralesy, čarovnými jeskyněmi. To ale rozhodně není vše, co by vám toto místo mohlo nabídnout. Pokud jste slyšeli o Filipínách, jako o luxusní destinaci, kam se po první návštěvě vždy budete chtít znovu vracet, je tomu tak. Filipíny jsou kouzelné místo, které nabízí mnohem více, než se prezentuje.

Tip: Uvažujete o oddělených ložnicích, protože muž chrápe? Zkuste naše rady.

Úžasné Filipíny

Filipínské ostrovy se skládají z více než 7 000 fantastických ostrovů. Některé zdejší menší ostrůvky jsou zcela ukryté pod mořskou hladinou a jen čas od času vykouknou nad hadinu moře. Na Filipínách je rozšířený jazyk zvaný tagalog. Tento filipínsky jazyk pak disponuje mnoha odnožemi, neboť na každém ostrově mají obyvatelé své vlastní dialekty. Celkem se udává neuvěřitelných 171 dialektů. Asi už nyní tušíte, že ani jednomu z nich neporozumíte, i když občas zachytíte nějaké to slovíčko tak trochu podobné španělštině. Filipínci gestikulují a mluví opravdu razantně a divoce, na což si musíte zvyknout. Filipínky opravdu patří mezi ty nejkrásnější ženy na světě, což se vám zde dozajista potvrdí.

Filipíny

Přátelskost obyvatel na Filipínách

Filipínci jsou velmi srdeční a přátelští lidé, kteří se rádi sdružují. Jsou velmi pohostinní a neváhají vás pozvat klidně i k sobě domů, i když se vám to bude zdát neobvyklé. Jsou velmi pohostinní a obdaří vás luxusními pochoutkami zdejší kuchyně. Místní velká pochoutka je balot & tamilok. Nevím ale, zda na ni budete mít chuť. Jde o kuře s červem. Máte-li na to odvahu, je čas to ochutnat. Budou vás pokládat za přátele a rádi vás budou při pobytu na ostrově doprovázet, budete-li chtít společnost. Klidně si zde pod 40 korun zakoupíte v restauraci velmi chutný hlavní chod pokrmu i včetně pití. Cena se ale také odvíjí od místa, musíte hledat. Také se připravte, že většina pokrmů bude obsahovat rýži. Na snídani, svačinu, oběd i večeři včetně dezertu.

Nádherné ostrovy Filipíny

Filipínské ostrovy jsou pojmenovány podle španělského krále Filipa II. Filipínci jsou jasní přeborníci v karaoke a zpívají zde úplně všichni, i když rozhodně ne všichni moc dobře. Jsou milí, zábavní a umí si to užít. V každém domě, restauraci, hospodě a penzionu najdete karaoke jukebox, který se klidně rozjíždí n plné obrátky v pozdních nočních i brzkých ranních hodinách. Jejich nejoblíbenější národní hrou je basketbal a opravdu na každém místním plácku, rohu i hřišti uvidíte umístěný basketbalový koš. Hřiště jsou umístěna dokonce i v horách, i když jde notně z kopce.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)