Pročistěte své tělo zvolna a ručička vah klesne snadno

Místo diet, které dlouho nefungují a ve většině případů se dostavuje jo-jo efekt, vsaďte na detoxikaci. Pročištění těla prospěje fyzickému i duševnímu zdraví. Navíc ještě zhubnete a vaše váha se vám přirozeně pozvolna upraví.

Naše zdraví začíná ve střevech a správně fungující trávení ovlivňuje naše fyzické tělo i psychiku. Vsaďte proto místo diet na očistu těla. Pokud neustále bojujete s pomalou peristaltikou, zácpou, plynatostí a psychika ještě navíc reaguje úzkostí a depresemi, zkuste se pustit do detoxikační kúry. Začněte své trávení upravovat pozvolna a dejte mu čas. Rozložte si to klidně na dva až tři měsíce a pak svůj životní styl, který za tu dobu zaznamená velkou změnu, ponechte ve svém životě.

Pročistěte své tělo zvolna a ručička vah klesne snadno 1

Vynechejte to, co tělu škodí

Ulevte trávicí soustavě od bílého cukru a pšenice. Omezte celkově přísun pečiva a soli. Zkuste celozrnné pečivo, těstoviny i rýži nebo třeba proteinový chléb. Vzdejte se uzenin a omezte přísun masa. Současně ale dbejte na dostatečný přísun bílkovin. Pokud neumíte vyřadit kávu, kvalitní preso si můžete ponechat, nebo zvolit varianty, jako je Caro nebo Melta. Určitě vynechejte sladké limonády a alkohol. Pokud už musíte, odměňte se třetinkou hořkého piva nebo sklenkou vína. Pijte hlavně čistou a neperlivou vodu v dostatečném množství.

Pročistěte své tělo zvolna a ručička vah klesne snadno 2

Hledejte alternativy

Můžete si dát třeba třikrát týdně rybu nebo plátek krůtího masa, které bývá kvalitnější než kuřecí a dobré je vsadit na domácí chovy. Doplňte dostatek zeleniny všeho druhu, kvůli cukru méně ovoce, luštěniny, semínka, ořechy a zdravé tuky. Připravujte si saláty, grilujte, duste, restujte, vařte, připravujte v páře a zapékejte zeleninu a experimentujte. Žádné smažení. Z mléčných výrobků vsaďte na tvaroh, sýr tvarohového typu, bílé jogurty, podmáslí, kefír, acidofilní i rostlinné mléko.

Pročistěte své tělo zvolna a ručička vah klesne snadno 3

Zrádné sladkosti

Vyzkoušejte šetrně připravované  raw dezerty a vsaďte hlavně na bobulovité ovoce s menší dávkou cukru. Sladké si dejte raději ráno a dopoledne, při sportu i odpoledne. Večer ale patří proteinům. Pokud milujete freshe a smoothie, míchejte je raději více zeleninové. Nemíchejte mnoho druhů ovoce dohromady, ať vám nekvasí v žaludku. Uvědomte si, že do sebe ale dostáváte hodně cukru bez vlákniny. Lepší je sníst celý pomeranč, než vypít 200 ml džusu ze čtyř i více pomerančů. Pokud sladíte, zkuste zmírnit, přestat, nebo použít med či stévii. Umělá sladidla vynechejte.

procházka

Pravidelná strava a pohyb

Jezte v menších porcích alespoň 5x denně. Jako doprovodný program zařaďte rychlou chůzi, různá cvičení, klidně kalanetiku, pilates i jógu. Nemusíte pokaždé odcházet z tělocvičny zničení a vyčerpaní. Pokud budete cvičit správně, výsledky se dostaví. O víkendu vyrazte na výlet do přírody. Náročné sporty během očisty a detoxikaci těla ubírají energii, vedou k záchvatům hladu a zbytečně velkému příjmu potravy. Dbejte na dostatek relaxace, více odpočívejte a spěte. Dopřejte si wellness, vířivku, saunu i masáže. Dejte si pozor na přejídání během oslav. Pokud budete jíst pravidelně nutričně hodnotné jídlo s nízkým glykemickým indexem, budete déle trávit a mlsná vás jen tak honit nebude.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)