Některé věci v životě prostě dělat nemusíte

V našem životě se objeví lidé, kteří budou mít snahu plést se do vašeho života. Někdy jsou to rodiče, jindy kamarádi nebo kolegové v práci. Budou se tvářit, že vědí všechno lépe než vy a většinou to pro nás bývá velmi nepříjemné. V tomto článku najdete pár věcí, které prostě nemusíte dělat pro nikoho a nepotřebujete k tomu podávat žádné vysvětlení. Vždyť jde o váš život, tak si do něj nenechejte mluvit.

chci

Nikomu nevysvětlujte, jak žijete

Vaše momentální životní situace nemusí nikoho kromě vás zajímat. Nemusíte o ní mluvit a nikomu nic sdělovat. Až si budete myslet, že existuje někdo, kdo vám umí pomoci, vysvětlíte mu váš stav sami a dobrovolně. Je to čistě vaše rozhodnutí zda chcete žít samotné, vdané, neprovdané, bez dětí nebo zda se rozhodnete být svobodnou matkou. Zvažte ale, zda jednou nebudete něčeho litovat.

Vaše životní priority jsou jen vaše

Někdo si chce nejprve založit rodinu a až potom začít pracovat na své kariéře. Jiní to mohou chtít přesně naopak nebo zcela jinak. Je to individuální rozhodnutí a nikdo nemá právo říkat vám, co máte dělat jako první, nebo co máte a nemáte dělat. V tomto případě se má každý starat o svůj žebříček hodnot a životních cílů. Po těch vašich nikomu nic není. Nenechte si do nich mluvit. Dejte si však pozor na to, zda nejste k druhým moc sobečtí.

věřím

Neomlouvejte se za to, za co nemusíte

Význam omluvy spočívá v tom, že jste si vědoma své chyby a chcete to druhé osobě říct. Pokud se necítíte být vinna za něco, co se stalo, prostě to neřešte. Někdo od vás možná bude očekávat omluvu. Ale člověk, který od vás bezdůvodně chce slyšet omluvu, by neměl být hodný vašeho času. Má to ale i svá úskalí. Musíte se na věc umět podívat objektivně a z úhlu pohledu toho druhého.

Klidně buďte sama, pokud to tak cítíte

Možná se někomu bude zdát, že jste nespolečenská, uzavřená, nepřístupná a někdy až drzá nebo něco podobného, ​​ale vy jen chcete být prostě sama. A to je naprosto v pořádku. Každý člověk si někdy potřebuje lehnout do postele, vzít dobrou knihu a věnovat se pouze sobě a odpočinku. Podstatné je si tyto chvíle co nejvíce užívat bez ohledu na to, co říkají druzí. Dělejte to, co cítíte. Na druhou stranu není dobré se zcela uzavírat do sebe. Je třeba najít kompromis a zcela neztratit přátele.

Nemusíte se vším souhlasit

Často se stane, že narazíme na člověka s opačným názorem, nebo se nám prostě nelíbí jeho přesvědčení. To že se vám někdo svěřil s tím, čemu věří nebo co si myslí neznamená, že musíte se vším souhlasit a na všechno říct ano. Respektujte jeho názor, nehádejte se, ale klidně projevte svůj. Nenechte se tlačit někam, kde nechcete být. Nemusíte se přece cítit špatně jen proto, že máte pocit, že byste s někým měli souhlasit.

Vypadejte tak, jak vypadat chcete

Ať už jste hubená nebo máte pár kilogramů navíc, máte krátké nebo dlouhé vlasy, to vše záleží jen na vašem rozhodnutí. Pokud s nimi někdo nesouhlasí, je to pouze jeho problém, nikoliv váš. Na to, co děláte se svým vzezřením, asi máte důvod, kteří ostatní znát nemusí. Pokračujte v tom, co se vám líbí nejvíce a nenechte si do toho mluvit. Vy se musíte dobře cítit. Pamatujte však na to, že někde dress code prostě dodržet musíte.

Pokud nechcete někam chodit, tak tam nechoďte

Pokud vás někdo pozve ven a vám se nechce, ať už je to z jakéhokoli důvodu, jednoduše se omluvte a řekněte ne. Nikdo nemá právo žádat od vás vysvětlení. Je to vaše rozhodnutí a jiní by ho měly respektovat. Je mnohem lepší říci, že se vám nechce, než lhát že něco musíte a máte nějaké plány. Někdo se to pak může později dozvědět a bude naštvaný, že jste mu lhali. Je to horší než odmítnutí. Vyvarujte se ale přílišné izolace. Pamatujte na to, že pokud chcete po někom, aby pro vás něco udělal, musíte pro něj také občas něco udělat i vy.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)