Nejlepší životabudiče. Místo kávy čistá voda, čaj i zelené potraviny.

Když opravdu potřebujete na 100 % zabojovat s únavou, místo kávy, která již zcela evidentně nefunguje, zkuste naše tipy na životabudiče.

V životě občas přichází chvíle, kdy potřebujeme neusnout a fungovat. Všichni víme, že si máme raději jít lehnout a na všechno se vykašlat, ale každý již jistě zažil bezpočet situací, kdy to prostě nešlo. U zkoušek na vysoké, při službě v nemocnici, při cestě autem, kdy je kolona na dálnici, a při spoustě dalších informací spoléháme na zázrak, abychom fungovali. Káva časem nefunguje, energy drinky nejsou zdravé. Životabudičů je ale spousta. Pár vám jich představíme.

Čistá voda

Neperlivá čistá voda a na ní založený pitný režim je prvním velkým krokem proti únavě. Bylo prokázáno, že už 2 % dehydratace, tedy pouhý mírný nedostatek tekutin, zpomalí náš výkon. V těle houstne krev i lymfa a vylučování odpadních látek neprobíhá, jak by mělo. Tělo zanesené toxiny je pomalé, unavené a vyčerpané. Přidejte k pramenité vodě denně sklenku minerální vody, jejichž značku střídejte a významně snížíte intenzitu jarní únavy.

Blahodárné čaje

Zkuste čajovou směs Maté IQ, v níž se k čaji yerba maté přidává guarana a ginkgo biloba, které tvoří koktejl pro dobití energie. Zlepšuje soustředění, paměť a díky pomerančovým květům skvěle chutná. Skvělé je i Matcha tea v podobě japonského zeleného čaje.

Nejlepší životabudiče. Místo kávy čistá voda, čaj i zelené potraviny. 2

Zelené potraviny

Zelený ječmen, spirulina a chlorela. Řasy podpoří trávení, skvěle detoxikují a odvedou i těžké kovy. Ječmen je jako zelená káva, ale je plná živých enzymů. Zelené doplňky stravy mají obrovský potenciál coby zdroje antioxidantů, enzymů a chlorofylu. Okysličují krev i tkáně, posilují funkci mozku a fungování celého těla. Aminokyseliny neutralizují překyselený organismus.

Ženšen a peruánský ženšen maca

Ženšen i maca patří k adaptogenům, látkám snižujícím hladinu stresu v těle, které zklidňují. Okysličí tělo včetně mozku, podporují správnou činnost endokrinního systému v tvorbě hormonů a patří k dobrým zdrojům energie. Ženšen se pije jako čaj, maca je tabletách nebo bílý, jemně mletý prášek, Jedna lžička stačí pro energii na celý den a dojde i ke zvýšení libida.

Acai berry

Vitaminy A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D a E, minerální látky, nenasycené mastné kyseliny, bílkoviny, vláknina, rostlinné steroly ve formě prášku získaného z lyofilizovaných neboli mrazem sušených plodů jihoamerické palmy. Acai Berry je i ve formě tablet, kapslí i sirupu. Přidává se i do čajových směsí a hubnoucích preparátů, protože skvěle nakopává spalování.

Organický hořčík

Organický hořčík obohacený o vitamin B6 známý jako tekutý hořčík ovlivňuje výrobu energie již na metabolické úrovni. Má pozitivní dopad na naši lepší náladu i fyzický výkon. Je součástí spousty enzymů podílejících se na metabolismu energie. Po tekutém hořčíku nepřijde propad energie, jako po kávě. Je to zdroj energie. 30 % z nás trpí trvalým nedostatkem hořčíku, což ovlivňuje kvalitu spánku, bolesti hlavy i únavu. Jednorázová monodóza s 25 ml přípravku stačí k rychlému nástupu energie.

Infuze vitaminu C

Infuze vitaminu C se doporučují opakovat v týdenním odstupu 2 až 4krát za sebou a v krvi vám každá vydrží s výrazným účinkem kolovat asi 8 hodin. Jakmile se infuze nasčítají, zůstane vám vyšší hladina antioxidantů a ubrání vás před toxiny i bacily. Vitamin C pomůže metabolizovat železo, které působí proti únavě. Infuze začínají na 1 000 Kč za jednu. Preventivně čerpejte vitamin C ze stravy. Nejenom z citrusů, ale třeba i z kysaného zelí.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)