Vsaďte na aloe vera, má neuvěřitelnou moc!

Poslední aktualizace: 5.3.2018

Co aloe vera umí? Zlepší zažívání, rozjasní pleť a posílí vaše vlasy. Po aloe vera většinou sáhneme, pokud se v létě spálíme na dovolené, nebo omylem zavadíme o rozpálený hrnec. Zbystřete svou pozornost, tato rostlina toho totiž umí rozhodně ještě daleko víc. Nejenže vám pomůže s vysušenou pokožkou, zjemní, hydratuje, prozáří vaši pleť a vyživí vaše vysušené vlasy, pomůže vám při léčbě akné a ekzémů, ale dokáže upravit vaše zažívání.

Zázraky aloe vera

Většina lidí má léčivé účinky aloe vera úzce spojené s první pomocí, která zaručeně zabírá po spáleninách od slunce. Tato zázračná rostlina toho umí ale mnohem víc, než jen zklidnit a hojit podrážděnou pokožku. Aloe vera se v různých kulturách dlouhodobě používá tisíce let zejména na hydrataci pleti a vlasů. V dnešní době ale výtažky z této rostliny najdeme v mnoha kosmetických a potravinářských produktech garantujících zázračné účinky.

Vsaďte na aloe vera, má neuvěřitelnou moc! 2

Magie v péči o pleť

Gel získaný z listu aloe vera obsahuje vitaminy A, B, C i D, různé důležité enzymy, mnohé minerální látky a vzácné aminokyseliny. Hodně z těchto látek se také navíc hojně přidává do pěstících produktů péče o pleť. Máte možnost si tyto blahodárné látky dopřát přímo od přírodního zdroje. Díky těmto látkám je aloe vera vysoce účinná při hojení celé řady nejrůznějších poranění a všemožných kožních problémů. Hodí se nejen na popáleniny od slunce, horké páry či ohně, ale i na štípance od hmyzu, odřeniny, akné, vyrážky a ekzémy. Díky vysokému obsahu mnoha účinných látek také gel z aloe vera ve velké míře stimuluje tvorbu buněk a přispívá k rychlejšímu hojení a obnově pokožky.

Kouzelná pomoc pro vlasy

Aloe vera se používá i při péči o vlasy. Můžeme zvolit šampony, kondicionéry a balzámy či masky na vlasy obsahující její výtažky. Aminokyseliny obsažené v aloe vera důkladně obnovují tkáň, pomáhají v růstu vlasů a zabraňují vypadávání vlasů. Mimo toho aloe vera pomáhá k důkladnému vyčištění vlasů. Aloe vera vlasům dodává jemnou pružnost, hydratuje je a zabraňuje třepení i lámavosti. Zkuste gel z aloe vera třeba i čerstvý přímo z rostliny nebo gel zakoupený, který si sami přimícháte do vašeho klasického kondicionéru nebo masky na vlasy a nechte tyto produkty působit pár minut, nejlépe 15 až 20 a poté pečlivě vymyjte z vlasů.

Blahodárné účinky na zažívání

Výtažek z aloe vera ve velké míře podporuje regeneraci jater a žlučníku, navíc zlepšuje zažívání a zejména pravidelné vylučování. Zabírá na přemnožené kvasinky v trávicím traktu, které často mohou za nadýmáním. Pokud vás po jídle velmi často pálí žáha a máte pocit nadýmání, pijte šťávu vylisovanou z celých listů rostliny aloe vera. Můžete ji požívat pravidelně, pokud vás zažívání trápí opravdu dlouhodobě, jako prevenci i jako dlouhodobou nápravu.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)