Odchází ze vztahu sexuální přitažlivost? Neumíme o sebe pečovat.

Na začátku žhavý vztah a po pár letech je sex spíš za trest. Přemýšlíte, kam se vytratila sexuální přitažlivost? Češi se o sebe ve středním věku neumí starat a příliš o sebe nedbají. Málokdo má pocit, že by i za zavřenými dveřmi svého bytu měl dobře vypadat.

Krása jen venku

Mnoho žen, ale i mužů si dnes stěžuje, že když jsou ve společnosti nebo mezi kamarády, partner i partnerka jsou vždy jako ze škatulky. Doma na sebe ale doslova kašlou. Je pochopitelné, že chcete mít pohodlí, a nečekají, že bude doma žena chodit nastrojená a nalíčená, ale hodně partnerů cítí, jak je protějšku ukradené, jestli partnera přitahují. Z muže se stává spíš parťák a kamarád, ale milenec už dávno ne. Muže to štve. Ženy zase mají pocit, že jsou jen uklízečky, kuchařky a služky, příležitostně matrace. Tak začínají i nevěry. Mnoho mužů má také pocit, že kdyby jim žena na občasné nevěry přišla, snad by jí to ani nevadilo. Mužům to ale vadí, i když si ženy už nevšímají. Jsou majetničtí a urážliví jako malé děti. Protějšky většinou nejsou ochotní nic změn

Odchází ze vztahu sexuální přitažlivost? Neumíme o sebe pečovat. 2
adi_ribeiro / Pixabay

Co je doma

Lidé chtějí mít doma pohodlí a potřebují se uvolnit po pracovním dni a stresu. Ale člověk by se měl mít natolik rád, že si má také chtít připadat dobře venku i doma. Hodně velkou roli hraje i příklad rodičů. Mnoho z nich bylo zvyklých přijít domů z práce a převléknout se do domácího oblečení. Mít partnera v roztrhaných teplákách nebo týden ve stejném triku není to samé, jako mít ve zvyku vypadat dobře i doma. Příklady táhnou, z domova si přinášíme zvyky, které velmi často uplatňujeme v našem novém životě. Na vztahu se musí pracovat, a když ho budeme chtít přitahovat a rozdmýchávat žádostivost, vztah dostane šťávu. Stačí chtít pro partnera vypadat dobře a občas ho něčím překvapit, vybočit ze stereotypů, které vztahům škodí. Když první vlna zamilovanosti odezní, je čas začít na vztahu pracovat a to pořád. Bez práce není hezký vztah, po kterém většina touží.

Dodržte pár zásad

Každý vidí ideální vztah v něčem jiném, někomu záleží více na vzhledu, jinému na komunikaci nebo více společně stráveného času. Je dobré si o tom bez emocí promluvit a najít střední cestu. Muži obvykle touží po ženě, která si občas i doma oblékne šaty a hezky se upraví, a že po nich pořád touží. Ženy chtějí být obdivované, i ty, co tvrdí, že jim na tom nezáleží. Je pro ně důležitá komunikace, potřebují si popovídat. Když o sebe žena pořád pečuje, muž je pyšný, že má pořád hezkou ženu. Stačí na vztahu prostě pracovat. Jinak se sexuální přitažlivost ze vztahu vypaří, jak pára nad hrncem a vy s tím nic nenaděláte. Bohužel se u mužů také často objevuje fakt, že oni nic nedělají, žena je uštvaná a oni jsou ještě naštvaní, že večer odpadne únavou. Když se nesnaží oba, je to marné.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)