Muži nemluví o svých problémech v posteli. Poznáte, co je tíží?

Poslední aktualizace: 29.6.2018

Na rozdíl od mnohem sdílnějších žen, muži prostě o svých potížích neradi diskutují. Intimní potíže zamlčují dvojnásob a pomoc vyhledají jen málokdy.

O problémech s erekcí se už mluví častěji, nejedná se totiž vůbec o ojedinělý problém. Jde o záležitost, která se v dnešní době dá už vyřešit. Česká republika v tomhle směru drží malé prvenství. Jsme jediným místem ve střední Evropě, kde lze třeba erektilní dysfunkci operativně odstranit. Novinku v řešení boje s erektilní dysfunkcí je penilní implantát. Zákrok pomohl již celé řadě pacientů, kteří nebyli schopni dosáhnout jakékoliv erekce v důsledku cukrovky, boje s rakovinou prostaty, nebo jiného závažného onemocnění. A pro muže je otázka sexu prostě klíčová.

Muži nemluví o svých problémech v posteli. Poznáte, co je tíží? 2

Erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce sice přímo neohrožuje pacienta na zdraví, může však opravdu velmi výrazně zhoršit kvalitu jeho osobního života, zejména toho sexuálního. Pak přicházejí i psychické potíže. Může být varovným signálem na skryté závažné onemocnění. Nejčastější příčinou erektilní dysfunkce bývá cévní porucha, obvykle díky dlouhodobě působícího vysokého krevního tlaku, cukrovky anebo vysoké hladiny krevních tuků. Svůj podíl na vzniku choroby má zejména kouření. To muži ale nechtějí slyšet. Léčba pomocí penilního implantátu je určena pacientům, kteří trpí poruchou erekce, na kterou konvenční terapie pomocí tablet nebo injekcí do topořivých těles už vůbec nezabírá.

Zlepšení sexuálního života

U pacientů, kteří zákrok již podstoupili, došlo ke zlepšení sexuálního života a vzápětí i osobního života. Jde o poměrně složitý zákrok, ale je regenerace a schopnost běžného provozu je rychlá. Všichni pacienti 14 dní po operaci mají jen mírná omezení, za 6 týdnů jsou schopni plného nasazení, tedy chodit do práce, sportovat i provozovat sex. Ovládání implantátu je velmi snadné. Muži to zvládnou po jedné schůzce s nácvikem. Zákrok s nafukovacím implantátem vyjde na 250 000 Kč, což je o 1/3 méně, než v zemích západní Evropy.

Nafukovací implantáty

Nafukovací implantáty se jednoduše ovládají malou pumpičkou umístěnou v šourku. Muž tedy jen několika zmáčknutími naplní cylindry svého implantátu tekutinou, která je umístěna v rezervoáru v oblasti malé pánve, a pak dojde k erekci. Po pohlavním styku se implantát zase vyprázdní uvolněním ventilu pumpičky. Při použití tohoto nafukovacího implantátu dosahuje penis velmi dobré tvrdosti při erekci. Má přirozený vzhled i v ochablém stavu. Rozdíl nepozná ani většina partnerek.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)