Jak na zdravé vlasy a nehty? Podívejte se na několik tipů.

Zdravé vlasy a nehty nejsou samozřejmostí. Jejich kvalitu ovlivňujeme každý den svojí stravou. Podívejme se na to, co bychom měli přidat do našeho jídelníčku, aby naše vlasy zářily zdravím a nehty byly kvalitní.

Co často chybí vašim nehtům a vlasům

Pokud se vám neustále lámou nehty, jsou velmi slabé, suché, příliš křehké a jejich konečky se vám třepí, je velmi pravděpodobné, že vám ve vašem organismu chybí vápník, vitamíny skupiny B a D. Oslabené, lámavé a příliš jemné vlasy svědčí navíc i o nedostatku zinku a vitamínů B5, C i skupiny A, E a D. Proto je třeba tyto prvky vlasům i nehtům pomocí stravy a doplňků stravy dodat. Naše strava by měla být pestrá, nutričně vyvážená a současně lehká. Dbejte na vyvážené složení stravy.

nehty

Které bylinky vám pomohou udržet zdravé vlasy

Přeslička rolní zlepšuje elasticitu kůže a vlasů, kterým dodává vláčnost. Zpevňuje naše nehty a zabraňuje jejich křehkosti i lámavosti. Kopřiva dvoudomá stimuluje rychlý růst vlasů, současně čistí a vyživuje pokožku hlavy. Dokonce i Saw palmetto podporuje zdraví a hustý růst vlasů, zabraňuje jejich vypadávání. Myjte si vlasy šampony, které obsahují tyto bylinky, vařte si čaje a zároveň si je vyzkoušejte ve formě výživového doplňku. Výtažky z těchto bylin najdete i ve volně dostupných doplňcích výživy, které si můžete zakoupit online. Vitamíny a minerály na posílení zdraví vlasů a nehtů vám pomohou udržet jejich zdraví.

vlasy

Co zařadit do jídelníčku

Zařaďte do vašeho každodenního jídelníčku potraviny, které jsou bohaté na vitamín C, který plní významnou roli při tvorbě kolagenu, potřebného na obnovu nehtového tkáně. D-biotin podporuje zdraví nehtů a naší pokožky. Zinek dodává pevnost našim vlasům i nehtům, zabraňuje jejich lámavosti, napomáhá rychlé obnově pokožky a současně i hojení ran. Selen posiluje nehty, rychlý růst vlasů a zabraňuje tvorbě lupů. Měď urychluje růst vlasů, zejména po chemoterapii. Určitě vsaďte na dostatek zeleniny, ovoce, oříšků a semínek.

 

Vlasy jsou korunou krásy

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Zanedbávat bychom neměli ani péči o naši pokožku. Existují i finty na zpomalení stárnutí a pro zachování mladistvého vzhledu, i když zrovna nejde pouze plastickou chirurgii. Přírodní doplňky výživy pro zdravé vlasy a nehty hledejte obohacené o Kyselinu hyaluronovou neboli hyaluronát sodný, který napomáhá jejich hydrataci a zlepšuje pružnost pokožky. Dále o hydrolyzovaný kolagen, který zvyšuje objem vlasů, dělá je pružnými a lesklými.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)