10 nádherných účesů z krátkých vlasů: Vyzkoušejte mikádo

Poslední aktualizace: 14.5.2024

Krátké vlasy dodávají ženám sebevědomí, styl a nesmírný „šmrnc“. Uvažujete o krátkém mikádu? Jděte do toho! Krátké vlasy se totiž jednoduše přizpůsobí jakémukoli tvaru a typu tváře, a navíc je péče o ně velmi jednoduchá. Pokud však chcete změnu, vyzkoušejte některé z našich typů na účesy.

10 nádherných účesů z krátkých vlasů: Vyzkoušejte mikádo 2

Tradiční mikádo

Již od 20. let minulého století se mezi ženami začal objevovat nový styl a sestřih vlasů pod uši, což bylo do té doby nevídané. Ženy nosily dlouhé vlasy, které byly znakem jejich ženskosti. Doba se však změnila a odvážné ženy se nebály rafinovaně odhalit svou šíji a ramena novým sestřihem. Mikádo získalo ve světě módy zelenou a dodnes je oblíbeným účesem mnoha žen. Setkat se tak můžete i s několika tipy tohoto účesu – od tradičního mikáda zastřihnutého rovně pod uši, přes delší mikádo po ramena až po asymetrické, kde je jedna strana vlasů delší než druhá. Ikonickým mikádem se pak stala také podkova, kdy jsou vlasy vzadu na šíji mnohem kratší než vepředu.

Snadná péče o váš účes

Pečovat o mikádo je velice snadné a jednoduché. Aby však váš účes byl vždy dobře upravený, dodržujte několik zásadních kroků:

 • pravidelné mytí vlasů vhodným šamponem a kondicionérem pro vaše vlasy
 • opatrné česání, aby nedošlo k poškození vlasů a účesu
 • foukání fénem odspodu směrem nahoru
 • údržba tvaru mikáda pomocí tužidla, stylingové pěny nebo laku na vlasy
 • pravidelné stříhání konečků

10 inspirací pro vaše účesy

 1. Rovné vlasy

V jednoduchosti je krása, a to platí i pro mikádo. Mikádo vypadá rafinovaně sexy i samo o sobě. Vlasy pořádně rozčešte, a pokud je nemáte zcela rovné, vyžehlete je vlasovou žehličkou, aby byly dokonale rovné. Účes zafixujte lakem na vlasy.

 1. Jemné vlnky

Změňte své mikádo a dopřejte mu romantický nádech. Přes noc si zapleťte pár copánků kolem hlavy, které lehce navlhčete vodou. Ráno copánky rozpleťte a jemně projeďte prsty. S tímto jednoduchým účesem zazáříte.

 1. Vlny jako z pohádky

Pokud máte delší mikádo po ramena, natočte si přes noc vlasy na natáčky. Docílíte tak velkých vln, které ráno opět jemně prohrábnete prsty. Pokud máte kratší vlasy použijte menší natáčky.

 1. Vsaďte na čelenku

Ať už se rozhodnete pro rovné nebo vlnité mikádo, dejte si do vlasů čelenku nebo šátek. Docílíte tak ležérního vzhledu a vlasy budete mít pod kontrolou.

 1. Sváteční look

Chystáte se na svatbu, ples nebo nějakou party? Vlasy si lehce navlňte kulmou a dejte si do nich drobné zdobené sponky nebo živé věty.

 1. Netradiční culík

Výhodou mikáda je to, že jsou vlasy zastřižené do jedné délky, takže i klasický culík jednoduše vykouzlíte. Vyzkoušejte jeho ozdobnější variantu. Vlasy vzadu na krku stáhněte gumičkou, uprostřed udělejte mezeru, kterou protáhnete zbytek vlasů.

 1. Zapletené vlasy

Skvěle vypadá zapletený „vrkoč“ kolem hlavy. Na tento účes je ale potřeba delší mikádo alespoň po ramena. Nositelky kratších účesů mohou vyzkoušet drobné copánky ve vlasech. Skvělý look například na dovolenou k moři.

 1. Elegantní banán

Z vlasů vytvořte jednoduchý váleček, který k hlavě připevníte pinetkami. Tento účes je velice rychlý, pohodlný a velmi elegantní.

 1. Drdůlek

Zkuste si na temeni hlavy vytvořit drdol. Některé prameny vlasů nechejte volně kolem obličeje, účesu tak dodáte lehkost.

 1. Použijte skřipec

Spěcháte? Vlasy jen lehce pročísněte, natupírujte je pro větší objem a sepněte do ozdobného skřipce.

10 nádherných účesů z krátkých vlasů: Vyzkoušejte mikádo 3

Milujete své dlouhé vlasy a nechcete se jich vzdát, ale zároveň toužíte po mikádu alespoň na jeden večer? Vytvořte si falešné mikádo z dlouhých vlasů. Vlasy lehce natupírujte a sepněte gumičkou v týle do culíku. Gumičku postupně uvolňujte směrem ke konečkům do požadované délky mikáda. Zbytek vlasů v části pod gumičkou sepněte těsně nad krkem pinetkami a vlasy hezky rozprostřete. Na závěr účes zafixujte lakem na vlasy.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)