11 elegantních a jednoduchých účesů na svatbu

Chystáte se na svatbu a nevíte, co udělat se svými vlasy? Pokud jste nevěsta, s největší pravděpodobností půjdete do svatebního salonu, kde veškerou péči za vás obstarají šikovné ruce kadeřnice. Nebo se chcete přeci jen na svůj veliký den učesat sama? Nebo jste byli na svatbu pozvaní a nevíte, jaký účes vám bude slušet nejvíce? Vyzkoušejte pár jednoduchých, ale zároveň velice elegantních účesů, které si zvládnete udělat i vy sama doma! Krásu svých vlasů můžete podtrhnout i výživovými doplňky stravy v podobě vitamínů.

Rozpuštěné vlasy s květinami

Vsaďte na jednoduchou eleganci a vlasy si jen lehce navlňte kulmou nebo si na noc dejte natáčky. Poté lokny lehce prohrábněte prsty, zafixujte lakem a jemně ozdobte květinami. Použít můžete živé květiny nebo jejich umělou variantu, dneska už jsou od té pravé téměř k nerozeznání.

Klasický drdol

Pokud máte dostatek vlasů, bude vám slušet klasický drdol, který si můžete vyčesat na temenu hlavy nebo si s ním pohrát a umístit jej třeba i na bok. Fantazii se meze nekladou. Použít můžete speciální gumičku na drdol, se kterou účes vykouzlíte do pár minut. Drdol ozdobte perličkami nebo květinami.

Polodrdol

Že jste o něm nikdy neslyšeli? Je to velice elegantní způsob, jak vlasy učesat, ale zároveň je nechat volně splývat. Vlasy si jemně navlňte a oddělte od ostatních horní část, ze které udělejte malý drdůlek. Tento účes bude slušet všem.

Rybí cop

Rybí cop bude velice slušet zejména dlouhovláskám. Jedná se o klasický zapletený copánek, ale v elegantnějším stylu. Podívejte se na internetu na videa, ze kterých rychle přijdete na to, jak copánek zaplést.

11 elegantních a jednoduchých účesů na svatbu 2

Pletenice

Tady bude záležet zejména na tom, jak moc jste zručné. Na internetu najdete mnoho videí, na základě kterých se můžete pokusit zaplést své vlasy. Zapletené vlasy mohou být doslova korunou vaší krásy na svatbě, proto si dejte opravdu záležet.

Kudrlinky

Kadeřavé vlasy k vám strhnou pozornost zvlášť pokud je takto normálně nenosíte upravené. Vlasy si nejlépe přes noc natočte na natáčky a druhý den prsty dotvarujte kudrlinky. Takto kudrnaté vlasy pak můžete stočit do nějakého účesu nebo je nechat rozpuštěné a ozdobit je nějakou květinou.

Šikmá pěšinka

Zkuste experimentovat se svou pěšinkou. Nosíte ji vždy uprostřed? Hoďte si ji na stranu, získáte tak vzhled „patky“, kterou pak můžete přichytit sponkou. Vraťte se tímto účesem do 90. let. Slušet to bude zejména těm z vás, které mají rovné vlasy.

Nízký drdol

Romantický drdol, který je posazený vzadu na krku vám bude slušet, když si předtím lehce navlníte vlasy. Jemně jej sepněte pinetkami a ozdobte hedvábnou stužkou v barvě vašich šatů na svatbu.

11 elegantních a jednoduchých účesů na svatbu 3

Bohemian styl

Svatby ve stylu Boho jsou doslova hitem posledních let. Jemný přirozený účes v podobě rozpuštěných jemně vlnitých vlasů může být to pravé přímo pro vás a zvládnete si jej připravit i doma. Účes ozdobte květinami nebo perličkami.

Extravagance

Nebojte se experimentovat a pokud máte dobrodružnou povahu, sáhněte po barvách či po barevných pramínkách, které můžete zakomponovat do svého účesu. Váš účes by měl odrážet vaši osobnost.

Falešné mikádo

Falešné mikádo se stalo hitem posledních svateb. Máte dlouhé vlasy a rozhodně je nechcete zkracovat? Lehce si je tedy navlňte a vzadu na krku si vlasy sepněte gumičkou. Gumičku povolte na tu délku, jak dlouhé by mělo být vaše mikádo a zbytek vlasů schovejte do gumičky. Na internetu najdete spoustu instruktážních videí, pomocí kterých to hravě zvládnete.

Nezapomínejte na to, že se v daném účesu musíte cítit pohodlně a dobře zejména vy. Vyzkoušejte si pár účesů před zrcadlem, než se finálně rozhodnete a až nastane den D, nezapomeňte svůj účes pevně zafixovat lakem, aby vám vydržel opravdu po celý den. Nezapomeňte účes sladit i se svými šaty a make-upem.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)