Mikádo, tyhle účesy rozhodně nepřehlédněte!

Poslední aktualizace: 18.4.2024

Mikádo se v posledních letech opět vrací do módy, a tak pokud chcete jít s dobou, zauvažujte, zda by tento střih neslušel i vám! Tento účes je velice elegantní, ale rafinovaný zároveň. Pokud zvolíte střih, který bude slušet přímo vám, stanete se famme fatale každého večírku!

Móda, která se stále vrací

Věděli jste, že samotné slovo mikádo pochází z japonštiny? Právě v Japonsku byl tento účes na přelomu 19. a 20. století velice populární a postupně se tak rozšířil i do Evropy. Účes byl oblíbený zejména v 60. letech minulého století, kdy si ženy záměrně stříhaly vlasy, aby tak ukázaly svou šíji a ramena. Jako první jej začaly nosit celebrity, mikádo si však velmi rychle našlo svou cestu i k ostatním ženám.

Mikádo, tyhle účesy rozhodně nepřehlédněte! 2

Jeden styl nebo je jich více?

Pokud jste zastáncem tradičního mikáda, tak to znamená, že vaše vlasy budou sestřiženy do jedné délky, nejčastěji po ramena. Stále oblíbenější se však stává styl „podkova“, kdy jsou vlasy vzadu kratší než vepředu. Tento účes proslavila zejména zpěvačka Victoria Beckham. Podobným střihem je pak postupně sestříhané mikádo. Pokud se zrovna necítíte na vyloženě krátké mikádo, vyzkoušejte stále oblíbenější mikádo polodlouhé. Aby však účes nebyl nudný, doporučují tento střih kadeřnice postupně sestříhat. S polodlouhým mikádem pak vykouzlíte asi nejširší paletu různých účesů, jelikož vám vlasy stále půjdou zaplétat do culíku či do drdolu. Pokud se nebojíte trochu experimentovat, vyzkoušejte asymetrický střih, kdy na jedné straně jsou vlasy delší než na druhé. Tato extravagance asi není úplně pro každého, rozhodně je ale velice zajímavá. I samotná délka mikáda se může lišit, od velice krátkého pod bradu až po delší, které sahá po ramena.

Mikádo pro všechny?

Bohužel však mikádo obvykle nesluší všem typům obličeje. Podle zkušených kadeřníků se tento střih hodí zejména pro drobnější a oválné obličeje. Pokud je totiž váš obličej široký, mikádo jej opticky ještě rozšíří. Pokud však své vlasy chcete zkrátit, poraďte se svou kadeřnicí, která vám určitě pomůže vybrat ten správný střih přímo pro vás.

Jak se starat o mikádo?

Mikádo můžete foukat, žehlit, vlnit, krepovat, tupírovat…zkrátka vše, co vás napadne. Péče o vlasy je stejná, jako kdybyste měli jiný typ střihu. Záleží zejména na tom, jaký typ vlasů máte, zda jsou vlasy barvené či vysušené apod. Aby však vaše mikádo bylo vždy úhledně upravené, je dobré používat speciální přípravky, které pečují o konečky vlasů či vitamíny na vlasy, které jim dodají lesk a vitalitu.

Mikádo, tyhle účesy rozhodně nepřehlédněte! 3

Vyzkoušejte pár účesů!

Péče o mikádo je velice jednoduchá a vlastně jej není potřeba každé ráno pracně vyčesávat do různých účesů. Samo o sobě totiž mikádo vypadá elegantně i hravě zároveň. Pokud však toužíte po změně, vyzkoušejte pár účesů, které vaše mikádo obzvláštní.

  1. Vsaďte na přirozenost

Vaše mikádo bude vypadat skvěle, pokud vlasy jemně navlníte nebo natočíte. Získáte tak větší objem a váš účes se na první pohled bude lišit o klasického uhlazeného mikáda.

  1. Vlasy do uzlu

I krátkým vlasům sluší culík či drdol. Objem můžete nahnat lehkým natupírováním a přelakováním lakem na vlasy. Skvěle bude vypadat, když necháte pár pramínků uvolněných.

  1. Alá 60. léta

Zkuste si dát do vlasů čelenku, dobře vypadají látkové i kovové s různými ozdobami. Kromě čelenky vyzkoušejte i šátky a mikádo nechejte zcela rozpuštěné.

  1. Ozdoby do vlasů

Pokud se necítíte na čelenku, vlasy lehce upravte a ozdobte je sponkou či květinou. Použít můžete květy živé, i umělé, dnes již vypadají fantasticky.

  1. Copánky

U tohoto účesu záleží zejména na tom, jak dlouhé mikádo máte. Pokud je delší, vyzkoušejte klasické zapletené copánky, které dobře přelakujte, aby se vám neuvolnily pramínky. U krátkého či sestříhaného mikáda vám tento účes dá mnohem více práce, ale výsledek bude stát za to!

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)