Pixie účes: Krátký trendy účes, který omladí

Poslední aktualizace: 18.4.2024

Uvažujete nad změnou vašeho stávající účesu a hledáte střih, který opravdu změní váš dosavadní styl, a dokonce vám ubere pár let? Vyzkoušejte moderní pixie účes, díky kterému se budete cítit skvěle!

Staňte se Audrey Hepburn!

Tato slavná herečka se stala ikonou nového účesu s názvem pixie a právě díky ní začala řada žen uvažovat o tom, že si nechá zkrátit své dlouhé vlasy, což v té době bylo velmi nekonvenční. Právě 50. léta 20. století se stávají symbolem nezávislosti a emancipace žen, které se chtějí odlišovat nejen svým chováním, ale i výrazem. Pixie účes představoval velkou odvahu žen žít jinak, než bylo tehdy běžné. O 10 let později byl pixie styl stále velmi oblíbený, zejména u módních ikon jako byla Twiggy či Mia Farrow. Díky těmto slavným ženám se stal pixie doslova ikonickým účesem, který svým nositelkám dodává dodnes sebedůvěru, styl a šarm. Samotné označení pixie má navíc spojitost s dávnými mytologickými postavami anglických pověstí, které byly odvážné, hravé, svobodomyslné a nekonvenční, stejně tak jako tento účes.

Pixie účes: Krátký trendy účes, který omladí 2

O jakém střihu je řeč?

Pixie účes opravdu vyžaduje odvahu, protože se jedná o velmi krátký střih. Poznáte jej podle toho, že vlasy jsou po stranách hlavy a na zátylku krátké, na vrcholku hlavy jsou ponechány delší, což způsobuje dojem objemu. Účes zdůrazňuje tvář a lícní kosti, čímž můžete podtrhnout svůj vzhled.

Komu sluší účes nejvíce?

Pixie účes sluším téměř všem ženám a druhům obličeje. Pokaždé totiž dokáže podtrhnout jinou část vaší tváře. Určitě je však dobré se před střihem poradit s kadeřníkem, který vám vybere střih slušivý přímo pro vás. Pokud máte oválný obličej, pixie vám bude slušet nejvíce ze všech. Obličej je symetrický a krátké vlasy mu dodávají eleganci. Podobné to budou mít i majitelky dlouhého obličeje, jelikož krátké vlasy jej opticky zkrátí a dodají mu dojem větší šířky. Srdcovitý obličej se vyznačuje tím, že máte širší čelo a úzkou bradu. I tomuto typu obličeje pixie účes velice sluší. Pokud máte kosočtvercový obličej s výraznými lícními kostmi, dodá pixie střih obličeji jemnost a eleganci.

Kdo by se mu měl raději vyvarovat?

Ženy, které mají vyloženě kulatý obličej by měly zvážit, zda konkrétně pixie střih je pro ně ten nejvhodnější. Nejlépe se k tomuto typu obličeje hodí účes s větším objemem na vrcholu hlavy, který obličej opticky prodlouží. Existují i jiné varianty krátkých střihů, které těmto ženám budou sedět víc.

Pixie účes: Krátký trendy účes, který omladí 3

Existuje jen jeden střih?

Kadeřník vám určitě poradí, jaký střih vám nejvíce sedne. Kromě klasického pixie střihu, ale existují i jiné. Zajímavý je například asymetrický styl, kde je jedna strana krátká a odhaluje ucho, zatímco druhá strana je výrazně delší. Ultra krátký pixie styl ponechává vlasy na stranách krátké, ale místo delších horních vlasů vám kadeřník ponechá pouze krátkého „ježka“. Pěkně vypadá i kombinace s ofinou nebo pixie v retro stylu s výraznými kadeřemi.

Trendy účesy, které budou sedět i vám!

Jak již bylo řečeno, pixie je velmi krátký střih, který můžete pozměnit například vhodnou barvou. Je to skvělý účes na každý den. Jinak s takto krátkými vlasy nic moc nenaděláte. Pokud se však chystáte na nějakou slavnostnější chvíli, ozdobte svůj účes zajímavou čelenkou, sponkou či živými květinami. Delší vlasy na temenu hlavy můžete také lehce navlnit.

Nezapomeňte na péči o vlasy

Aby váš účes vypadal stále skvěle jako od kadeřníka, je péče o vlasy naprosto nezbytnou denní rutinou. Růst a zdraví vlasů můžete podpořit například správnými doplňky stravy v podobě vitamínů a minerálů, které vlasům poskytnou kvalitní péči. Vlasy pravidelně umývejte vhodným šamponem a kondicionérem. Frekvence mytí vlasů je samozřejmě závislá na typu vlasů, ale obvykle se jejich mytí doporučuje 2 – 3x do týdne. Zkuste se také vyvarovat fénům, kulmám a žehličkám, jelikož příliš vysoké teploty způsobují jejich poškození.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)