Zdravý životní styl v omezeném režimu

Máte pocit, že je v době omezeného pohybu udržení štíhlé postavy mnohem těžší než předtím? Fitcentra jsou pro nás zavřená a doma se nejčastěji pohybujeme směrem k ledničce. Jak si zachovat zdravé návyky mezi čtyřmi stěnami? Chce to odhodlání, disciplínu a úsměv na tváři.

I když je situace v nouzovém stavu a omezeném pohybu mnohem těžší, musíme této obrovské změně v životě čelit a vypořádat se s ní jak nejlépe umíme. Místo neustálých obav to chce snažit se o dobrou náladu za každou cenu. Endorfiny vyplavené pohybem doma i venku jsou dobrou cestou k úsměvu na tváři a klidné mysli.

cvičení

Hlavně vytrvat

Už nyní má víc jak polovina dospělé populace nadváhu nebo obezitu, u dětí je to jen o fous lepší. Omezení množství volných aktivit proto zkusmě využít k pozitivní změně v životě. Zdravé tělo a klidná mysl je zásadní. Místo diet a hubnutí ale doporučujeme spíše cestu cvičení a pohybu i doma s přidáním vyvážené stravy. Omezení pohybu by nemělo být na úkor aktivní tělesné hmoty. Sledujte, co jíte a pijete. Zkuste si raději zacvičit, než se už po několikáté za den vydat do ledničky. Podle odborníků je zdravý jídelníček 70 až 90 % úspěchu, pokud chceme opravdu hubnout nebo si udržet svoji váhu. Zkuste se vyhnout cukru, bílému pečivu a polotvarům, a vsadit na kvalitní bílkoviny, tuky a sacharidy, hlavně čerstvou zeleninu a ovoce.

Zdravý životní styl v omezeném režimu 2

Cvičte online

Pohyb je důležitou součástí tělesného a duševního zdraví. Zlepšuje fyzickou kondici, přispívá k posílení imunity a pomáhá udržet psychickou rovnováhu. To platí v těžkých časech dvojnásob. Už jedno cvičení týdně pomůže k velkému snížení rizika deprese. Proto si zkuste udržet nebo vybudovat formu a vsaďte na domácí cvičení. Na internetu je spousta videí, podle kterých můžete cvičit. Vybírat můžete z lekcí jógy i intervalového tréninku. My doporučujeme vše kombinovat.

Zdravý životní styl v omezeném režimu 3

Posilujte, protahujte a vyrazte na procházku

Změnou různých cvičebních stylů protáhnete a posílíte všechny svaly. U většiny cvičení nepotřebujete žádné pomůcky. Vyrazte každou volnou chvíli ven na zdravotní procházku. Slunce vás naplní optimismem a svižná chůze prospěje vašemu tělu i mysli. Nezatěžuje při ní klouby ani páteř a můžete vyrazit na túru, i když nemáte ideální váhu. Podpoříte posilování středu těla a hubnout díky ní budete taky. Zkuste si dopřát minimálně deset tisíc kroků denně. Když zvládnete deset kilometrů, výsledky budou ještě lepší.

Zdravý životní styl v omezeném režimu 4

Sklenička ke skleničce

Dnešní situace je psychicky náročná pro každého z nás a stres se špatně zvládá. Pokud si dáte občas skleničku, víno nebo pivo, určitě si to nevyčítejte. Není to sice ideální, ale když se u toho budete zdravě stravovat, chodit ven, cvičit a dokonce pracovat, třeba jen formou domácího úklidu nebo na zahradě, nemá cenu se ještě trápit tím, že by se to nemělo. Alkohol sice není ideální společník, ale čas od času si jej dopřát můžete. Ve správné míře může být dobrým sluhou. Jen je třeba dbát na to, aby se nestal špatným pánem.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)