Víte, proč pít kokosovou vodu? Tohle jste možná nevěděli!

Kokosová voda je prostě super. Máme pro vás hned několik důvodů, proč ji pravidelně zařadit do svého jídelníčku. Jaké to jsou?

Kokosová voda v první řadě neobsahuje tuky ani cholesterol, má navíc velmi nízký obsah kalorií a neobsahuje umělá barviva, konzervační látky, cukr a umělá sladidla. Perfektně nahradí sportovní nápoje. Už mnoho let se používá pro své blahodárné účinky pro úlevu u mnoha různých zdravotních potíží, jako jsou střevní infekce, úprava trávení, průjmy, zvracení nebo ledvinové kameny.

kokos

Kokosová voda

Kokosová voda je nasládlá a bezbarvá. Získává se z nezralých kokosů. S kokosovým olejem a mlékem nemá nic společného. Kokosová voda z exotických ořechů neobsahuje tuk, ale spoustu aminokyselin, antioxidantů, enzymů i vlákniny. Z vitamínů jde zejména o vitaminy skupiny B a vitamin C, z minerálů hlavně draslík, mangan, hořčík, vápník, zinek a železo. Navíc obsahuje nízké množství soli a glukózy. Organický drink s vyplatí pít pravidelně.

Co obsahuje kokosová voda

Kokosová voda navíc obsahuje vysoký podíl draslíku a minerálních látek. Díky vysokému obsahu enzymů jde o výborný detoxikační nápoj a nástroj proti dehydrataci. Dodá vám elektrolyty, jejichž nedostatek je spouštěčem migrény. Zabraňuje křečím, bojuje proti únavě, dodává energii a výborná je i při kocovině. Pravidelné pití kokosové vody má pozitivní vliv na pokožku i vlasy. Podporuje metabolismus, 2x urychluje spalování a pomáhá při hubnutí. Získáte mladistvý vzhled a spoustu vitaminů, minerálů a enzymů navíc. Hořčík a draslík zatočí i s nízkým krevním tlakem.

kokos

Detox i diuretikum

Nápoj je močopudný, dokonale propláchne ledviny a předchází ledvinovým kamenům. Zvýšený průtok moči očistí organismus od odpadních látek a odstraní bakterie, což vás chrání proti infekcím močového měchýře. Pokud ji smícháte s olivovým olejem, vyplavíte z těla i parazity. Na detox a udržení zdravé střevní mikroflóry je ideální. Navíc pitím kokosové vody posílíte svůj imunitní systém.

Hubněte s kokosovou vodou

Kokosová voda má nízký obsah kalorií a zajišťuje fungující trávení. Díky bioaktivním enzymům podstatně urychluje metabolismus a až dvojnásobně spalování tuků. Vyplaví vám z těla přebytečný sodík. V kombinaci s pravidelným pohybem dosáhnete úžasných výsledků při hubnutí. Zasytí vás a sníží chuť k jídlu, protože eliminuje i žaludeční kyseliny. Nastartujte svůj den a dejte si ji k snídani.

kokosová voda

Dokonalá pleť a mladistvý vzhled

Cenné složky kokosové vody zastavují projevy předčasného stárnutí buněk a potíže přicházející s přibývajícím věkem. Vaše pokožka bude hydratovaná, vyživená, hladká, pružná a zářivá. Působí také jako elixír na vlasy a nehty. Pokud si s ní vyčistíte pleť s akné, zaznamenáte velmi dobré výsledky.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)