TOP 9 meditačních aplikací, které vás dokonale uklidní

Poslední aktualizace: 27.9.2021

Pokud máte náročný den a spoustu stresu, cítíte obavu nebo úzkost, meditace je starověkou technikou, která vám pomůže se zklidnit. Můžete využít technologie a stáhnout si jednu z meditačních aplikací do telefonu. To uvede mysl do pohody.

Meditace je prastará technika, která se i v 21. století stala nedílnou součástí zdravého životního stylu. Vnitřní klid, pozitivní pohled na život i celý svět a schopnost žít v přítomném okamžiku jsou nejčastější požadavky při vstupu do meditace. Ve zrychleném světě se všemi technologickými vymoženostmi to jde ale ztuha. Naučit se meditovat, odpočívat a relaxovat nám mohou pomoci oblíbené meditační aplikace, které si stačí stáhnout do telefonu. Zaposlouchejte se do svého vnitřního klidu.

TOP 9 meditačních aplikací, které vás dokonale uklidní 2

Aplikace Calmio

Aplikace Calmio je první česká meditační aplikace podložená vědou. Stačí meditovat pár minut denně. Vnitřní klid začíná hlubokým nádechem, pomáhá vám pocítit více energie už během prvních dnů, naučíte se redukovat stres, lépe se soustředit, budete lépe spát a zlepší se vám i zdraví. Příjemný hlas vás provede praktickými metodami, jak zklidnit svou mysl, zahnat zlé myšlenky, získat mnohem lepší kontakt se svým tělem, žít v přítomném okamžiku a užívat si život tady a teď.

Aplikace Insight Timer

Aplikace Insight Timer je v českém jazyce a zdarma. Obsahuje jednoduchý časovač, nemusíte meditovat za přítomnosti hudby, ale za pomoci vedené meditace. Uvidíte, kolik lidí medituje ve stejné chvíli jako vy, můžete se k nim přidat a vést s nimi diskuze. Zvuk gongu vás zavede třeba rovnou do himalájských kopců mezi mnichy a naberete síly z meditace stejně jako oni.

Aplikace The Mindfulness

Mindfulness je psychologický proces všímavosti, bdělosti, úplné pozornosti nebo uvědomování si současného okamžiku. Aplikace The Mindfulness obsahuje více než 300 řízených meditací a kurzů od odborníků z celého světa pro začátečníky i pokročilé. Bude vám meditace připomínat a zaznamenávat statistiky. Můžete si nastavit tichou meditaci s různým zvukovým pozadím nebo řízenou lektorem. Pomůže vám zklidnit myšlenky, cítit se vyrovnanější, snížit úzkosti a lépe spát.

Aplikace Breethe

Díky aplikaci Breethe získáte spoustu různých meditací s průvodcem a relaxačních zvuků, jako zpěv ptáků, déšť nebo šumní moře a krásně si odpočinete. Obsahuje i hypnoterapii, vizualizace před spaním, uklidňující příběhy, spoustu zvuků a hudby. Vybrat si můžete pár minut krátkých meditací i delší a hlubší meditace.

Aplikace Buddhify

Snadné meditace s průvodcem podle témat a činností, které zrovna děláte. Tato aplikace vás naučí meditovat opravdu kdekoliv a kdykoliv. Můžete meditovat ráno, během cesty vlakem i v polední pauze. Ve více jak 80 nahrávkách si tu svou meditaci jistě vyberete. Snadno si také cvičení zapamatujete a můžete začít, kdy chcete. Získáte klidnou mysl, vyrovnanější život i lepší spánek.

TOP 9 meditačních aplikací, které vás dokonale uklidní 3

Aplikace Calm

Calm je jedna z nejoblíbenějších světových aplikací s několika oceněními. Pokud umíte dobře anglicky, můžete poslouchat meditaci i příběhy na dobrou noc. Nejprve si stanovíte cíle, tedy proč chcete meditovat. Například lepší spánek, sebeúcta, redukce stresu, více štěstí do života a podobně. Pak si vyberete jednu z lekcí a uklidňující hlas vás navede přímo do úžasné meditace.

Aplikace Head Space

Headspace je dostupná pro iPhone i Android. Zasvětí do světa meditace i úplného začátečníka. Vyžaduje znalost základních pojmů v anglickém jazyce, ale vyplatí se i díky bezplatné několikadenní zkušební verzi. Meditační aplikace Headspace nabízí i možnost nastavit si denní oznámení, které nám připomenou čas pro milovanou meditaci. Headspace má i svůj kanál na YouTube, kde se věnuje různému contentu spojenému s meditací a podcastu s tématikou spánku s názvem Sleepcast.

Aplikace Aura: Mindfulness & Happiness

Aplikace Aura: Mindfulness & Happiness nabízí cestu ke vědomějšímu a šťastnějšímu já. Je dostupná v App Store i v Google Play. Jako Head Space a Calm nabízí bezplatné funkce, ale i placené členství. Každý den vám nabídne tříminutovou meditaci, která je vytvořena individuálně podle preferencí, které na úvod vyplníte a pak každý den absolvujete jedinečnou a vždy novou meditaci.

ZenFriend

Aplikace ZenFriendčasovačem šíří poselství důležitosti denní meditace a změny života. Pomůže vám vybudovat si návyky, zbavit se stresu, strachu a úzkosti.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)