Nevíte, jak večer usnout? Možná jste spoustu věcí doteď dělali úplně špatně!

Poslední aktualizace: 1.2.2019

Problémy s usínáním a se spánkem trápí stále více lidí. Můžete je mít ze spousty různých důvodů. Možná i vy děláte stále stejné chyby dokola.

Nedostatek spánku se bohužel brzy odrazí v mnoha oblastech našeho života. Trpí jím nejen náš fyzický organismus, ale i naše mysl. Nedokážeme se dostatečně soustředit a třeba i zdánlivé maličkosti nás dokáží rozhodit. Stává se s nich pak zcela nepřekonatelný problém. Zkuste pár zaručených rad, které vám zajistí rychlé usínání a opravdu kvalitní, hluboký spánek vedoucí k vytouženému odpočinku. Možná právě teď zjistíte, že děláte tyto chyby i vy.

Nevíte, jak večer usnout? Možná jste spoustu věcí doteď dělali úplně špatně! 2

Jak nejlépe usínat

Může se vám to zdát jako opravdu nesmyslný a bláznivý nápad, ale skutečně to funguje. Místo toho, abychom se snažili za každou cenu večer usnout, se můžeme pokoušet o to, abychom v tomto čase zůstali vzhůru. Takzvaná technika paradoxů se totiž používá k řešení hned několika psychologických problémů a nespavost mezi ně rozhodně také patří. Jak to tedy funguje? Známe to asi úplně všichni. Zítra nás čeká velmi náročný den a bezpečně víme, že potřebujeme vstát brzy ráno. Lehneme si do postele v rozumném čase, vše si dokonale naplánujeme a najednou ne a ne usnout. Čím více se snažíme usnout, tím více jsme nervózní a nedaří se nám to. Tato technika by vám však mohla pomoci.

Když spánek nepřichází

Příště, když se budete snažit zase usnout, zkuste udělat pravý opak a pokuste se naopak zůstat vzhůru. Vezměte si do rukou knihu, nebo si pusťte příjemnou hudbu a snažte se plně soustředit na vámi zvolenou aktivitu. Přemýšlejte nad tím, co právě čtete nebo zaposlouchejte do hudby. Snažte se ji analyzovat. Uvidíte, že se brzy začnete přirozeně cítit mnohem unavenější a bude se vám chtít také více spát. Pak nastane čas odložit svou knihu nebo vypnout hudbu, zhasnout světlo a vychutnat si k konečně váš vytoužený spánek.

Nevíte, jak večer usnout? Možná jste spoustu věcí doteď dělali úplně špatně! 3

Kam můžete jen vy

Pokud máte pocit, že vám tato technika prostě nezabrala, vyzkoušejte naše další rady a tipy. Zkuste  přenést svou mysl na zcela jiné, příjemné a tiché místo, kam můžete jen vy. Odneste svou mysl tam, kde se budete cítit klidně a dokonale šťastně. Když ležíte v posteli, nechte svou fantazii pracovat na plné obrátky a vytvořte si ve své mysli dokonalé místo plné pohody. Místo, kam stres a strach nemají vůbec povoleno vstoupit. Užijte si harmonii, která patří jen vám.

Vneste souhru do ložnice

Velkou roli hraje i rozmístění věcí ve vaší ložnici. Hodiny by v žádném případě neměly být umístěny tak, abyste na ně v noci, kdy nemůžete spát, viděli. Když se díváte na to, jak rychle vám ubíhá drahocenný čas určený na spánek a vy nemůžete zase usnout, budete se cítit stále ve větším stresu a usnout se vám asi nepodaří. Vytvořte si v ložnici příjemné prostředí vhodné pro spánek a relaxaci, ve kterém se vám bude výborně odpočívat, usínat, spát a čerpat nové síly. Nechte ve své ložnici jen to, co je bezpodmínečně nutné. Vyhoďte zbytečnosti a oddejte se vytouženému spánku.

Nevíte, jak večer usnout? Možná jste spoustu věcí doteď dělali úplně špatně! 4

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)