Bolesti kloubů a kostí? Recepty babiček fungují i dnes.

Poslední aktualizace: 1.2.2019

Bolesti kostí a kloubů mohou být způsobeny některými záněty kostní tkáně i přilehlých měkkých tkání. Specifická bolest kostí se může objevit dokonce i u dětí v období jejich intenzivního růstu v kostech celého těla. Stejně jako jiné bolesti, se i některé bolesti kostí dají zmírnit také podáváním léků proti bolesti, tedy analgetik. Pokud u vás i přes jejich podávání potíže přetrvávají, nebo nechcete polykat stále jen pilulky, vyplatí se nejen kontaktovat lékaře a nechat se vyšetřil, ale lze vsadit i na rady našich babiček, které účinkují i dnes.

Osteoporóza

Při tomto onemocnění jsou kosti velmi křehké a lámou se i při nejmenším zatížení. Od 30. roku našeho života se kosti člověka ztenčují a každoročně nám ubude asi 1 % kostní hmoty. Kolem našeho 70. roku života, tvoří u žen jen 50 % původní kostní hmoty. Do rizikové skupiny patří zejména ženy, které jsou v přechodu, kdy má náš organismus nedostatek estrogenů, tedy hormonů, které pomáhají obnovovat i naše kosti. Přírodní odvary, oleje a obklady dokáží velmi dobře odstranit bolest kloubů a kostí. Dokáží zmírnit i příznaky našich nejčastějších onemocnění. Podívejte se s námi, jak je správně připravit.

Bolesti kloubů a kostí? Recepty babiček fungují i dnes. 2

Možné příčiny osteoporózy

  • nedostatek vitaminů a minerálů kvůli nevhodnému složení stravy
  • nedostatek vápníku způsobuje záškuby, bolesti svalů a kloubů, poruchy nervů, vyrážku, svědění kůže, lámání nehtů, ale i špatné hojení ran, bušení srdce, deprese, podrážděnost, nespavost a řídnutí kostí projevující se osteoporózou
  • nedostatek vitaminu D způsobuje bolesti zad, svalů i kostí, snižuje imunitu, u dětí způsobuje poruchy vývoje kostí a u dospělých pak křehkost kostí
  • nedostatek hořčíku způsobuje bušení srdce, trávicí potíže, svalové křeče, ale i nespavost, podrážděnost, závratě a omdlévání, chronickou únavu i průjem
  • menopauza způsobuje návaly horka, bušení srdce, noční pocení, nespavost, suchou a tenkou kůži, padání vlasů, lámání nehtů, poruchy paměti, nerozhodnost, podrážděnost, nervozitu i ztrátu libida

Bolesti kloubů a kostí? Recepty babiček fungují i dnes. 3

Tinktura z květů divizny velkokvěté

Vezměte 100 g čerstvých květů divizny velkokvěté, zalijte je 500 ml lihu, láhev následně silně protřepejte a nechte ji 14 dnů odležet. Pak tinkturu vtírejte do kůže při bolestech kostí, kloubů a obratlů.

Obklad z kostivalu

Vezměte 100 g kořene kostivalu povařte jej 15 minut v 1 l vody a následně přeceďte. Do odvaru namočte šátek a pak jej přiložte na postižené, bolestivé místo. Obklady pomáhají i při poranění.

Bolesti kloubů a kostí? Recepty babiček fungují i dnes. 4

Makový olej

Málokdo ví, že mák obsahuje hodně vápníku. I tento chutný, makový olej obsahuje velké množství vápníku, dokonce až 12x více než samotné mléko. Velmi příznivě ovlivňuje strukturu a stavbu našich kostí. Užívejte 1 polévkovou lžíci denně vždy ráno krátce před jídlem a můžete si makovým oleje ochucovat i saláty. Zevně makovým olejem potírejte několikrát denně postižená, bolestivá místa.

Odvar z libečku

Do 500 ml vody dejte vařit 1 lžíci čerstvého libečku lékařského a vařte jej 1 minutu. Pokud použijete libeček sušený, prodlužte dobu vaření na 10 minut. Odvar pak přeceďte a rozdělte si jej na 6 dávek. Pijte vždy 1 dávku denně.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)