Vytvořte si svůj svět, kam se můžete kdykoliv uchýlit

Poslední rok si volnosti moc neužijeme a museli jsme se vzdát mnoha věcí i aktivit. Navíc to vůbec nevypadá, že to bude mít někdy konec. Abyste si i nadále udrželi zdravý rozum, vytvořte si svůj vlastní uzavřený svět, kde je vám dobře. Odveďte své myšlenky od toho kolotoče plného příkazů a zákazů rozdělujících společnost.

 

Vytvořte si svůj svět, kam se můžete kdykoliv uchýlit 2

Naučte se zklidnit a snít

Být sám doma a úplně o samotě ještě neznamená, že jsme osamělí. Být jen se svým klidem, pomalým a prohloubeným dechem při meditaci, s tichou hudbou aromatickými svíčkami nebo dobrou knihou, může být k nezaplacení. Naučte si vizualizovat své vize, přání a sny. Nechte se přenést na vaše soukromá místa. Kam soustředíte pozornost, tam to roste. Pokud nemáte celý pokoj pro sebe, zavřete se do ložnice nebo koupelny a udělejte si chvilku s vytouženou oázou klidu.

Vytvořte si svůj svět, kam se můžete kdykoliv uchýlit 3

Zvolte si to, co vám pomáhá

Vyberte si ze stylů odpočinku, relaxace či meditace ten, který vyhovuje vašemu temperamentu a nitru. Možná se budete nejlíp cítit, když si vytvoříte místo plné květin, svíček, nebo třeba měkkých polštářků. Pokud si raději odpočinete během cvičení, zkuste jógu, taiči nebo klidně posilování. Hlavně se zaměřte jen sami na sebe a odežeňte chmurné myšlenky. Nikam nespěchejte a ukliďte si v hlavě. Vzduch provoňte santalovým dřevem, jasmínem, pivoňkami, pryskyřicí nebo pačuli.

Vytvořte si svůj svět, kam se můžete kdykoliv uchýlit 4

Ukliďte si kolem sebe

uklizeném prostoru bez zbytečností se nám lépe dýchá, soustředí i odpočívá. Pokud je vám bližší minimalismus, lépe se vám bude odpočívat a přemýšlet nad životem, když vás budou obklopovat kamínky, rostliny, dřevo, ratan, bambus, písek a voda. Můžete využít i motivy mandaly, nebo třeba lapače snů. V životě je totiž důležitá většina věcí, které za důležité často vůbec nepovažujeme. Pokud jste kreativní, může uklidňovat malování či navlékání korálků. Místo kávy si uvařte čaj.

Vytvořte si svůj svět, kam se můžete kdykoliv uchýlit 5

Harmonické místo

Důležité je, aby váš soukromý koutek pro relaxaci odrážel to, co vy sami považuje za krásné a harmonické. Potom z něj budete denně čerpat harmonii a energii, stejně jako ze všeho pozitivního, co kolem sebe vždy uvidíte. Zkuste něco tvořit. Když zaměstnáte ruce, mysl si odpočine. Důležité je věnovat se tomu, co vás opravdu baví. Život hodně rychle utíká. Neřešte to, že nikam nemůžete, ani to, co se děje venku. Vytvořte si zázemí plné činností, které vás opravdu baví a naplňují.

Vytvořte si svůj svět, kam se můžete kdykoliv uchýlit 6

Využijte přírodu i moderní technologie

Na vašem soukromém místě si vytvoříte jen váš svět. Můžete v něm dělat přesně to, co vás napadne. Vše, co nemůžete dělat nikde jinde. Cestování nahraďte knihami, cestopisy, dokumenty a vizualizacemi. Cvičte podle videa. Najděte si online kurzy šití, vyrábění svíček, malování, vaření, pečení, studování jazyků nebo dějin umění. Sledujte rozhovory a videa s milými lidmi, kteří tvoří nádherné věci. Nechte se inspirovat. Pište si deník a zaznamenávejte si své myšlenky, vize i přání. Ve svém tichém koutku si vytvořte váš svět plný harmonie, štěstí, klidu i radosti.

Vytvořte si svůj svět, kam se můžete kdykoliv uchýlit 7

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)