Zpomalte stárnutí pokožky i bez drahé kosmetiky

I když stárnutí nemůžeme zastavit, můžeme ho trochu zpomalit. Jde to i bez zásahu plastických chirurgů a invazivních zákroků. Spousta cenných látek úspěšně bojuje proti vráskám a většinu najdeme ve zdravých, běžně dostupných potravinách.

Zpomalte stárnutí pokožky i bez drahé kosmetiky 2

Borůvky

Během stárnutí dochází k oxidativnímu poškození DNA v pokožce. Větším množství antioxidantů můžeme tento proces pozitivně ovlivnit. Cenné látky najdeme třeba v borůvkách a dalším bobulovitém ovoci, které má účinný anti-aging efekt. Zařaďte je proto denně do svého jídelníčku a brzy zaznamenáte pozitivní změnu.

Zpomalte stárnutí pokožky i bez drahé kosmetiky 3

Dostatek vápníku

Vápník je prospěšný pro naše kosti, zuby i ochranu proti stárnutí pleti. Tato stavební látka má pro tělo mnoho pozitivních účinků a správná hladina vápníku působí jako výborná prevence proti vráskám. Buňky v těle díky němu mohou správně fungovat. Jezte proto dostatek mléčných výrobků, máku, ryb, tofu, ořechů a semínek.

Zpomalte stárnutí pokožky i bez drahé kosmetiky 4

Zelený čaj

Zelený čaj je bohatý na antioxidanty, opravuje kožní buňky a působí jako elixír mládí. Díky protizánětlivým účinkům zmenšuje zarudnutí a podráždění pokožky. Pravidelné pití zeleného čaje udrží pokožku pevnou a zdravou. Použité čajové sáčky navíc můžete vychladit a na pár minut dát pro zmírnění otoků a tmavých kruhů pod oči.

cukr

Méně cukru

Vysoká konzumace cukru urychluje proces stárnutí v těle a často vede k dehydrataci pokožky, vráskám a tmavým kruhům pod očima. Proti stárnutí pomáhá omezení příjmu rafinovaného cukru, sladkostí a sladkých nápojů. Snažte se tělo hydratovat a pít čistou, neperlivou vodu, která pleť vysoce účinně hydratuje a dokonale vypíná.

Zpomalte stárnutí pokožky i bez drahé kosmetiky 5

Méně horké vody

Na zpomalení stárnutí pomůže i chladnější voda, proto se rozlučte s dlouhými horkými koupelemi a sprchou. Ty totiž poškozují a vysušují pokožku. Nakonec to vede k viditelným známkám stárnutí, jako jsou vrásky a povolená kůže. Dopřejte si proto raději kratší sprchu pod vlažnou vodou a pak ji nejlépe zakončete studenou vodou. Otužování je totiž další ze skvělých způsobů, jak předcházet vráskám.

Zpomalte stárnutí pokožky i bez drahé kosmetiky 6

Spánek na zádech

Omezte polohu spánku na břiše s tváří na polštáři, která způsobuje značné vrásky, kterých už se pak už asi nikdy nezbavíte. Nejlepším lékem je vždycky prevence. Zkoušejte raději spát v leže na zádech, ať si nemačkáte pleť a eliminujte riziko přibývání vrásek na své tváři.

žena

Pozor na UV záření

Na slunci bychom měli strávit 20 minut denně. Pokud se rychle spálíme, je třeba tuto dobu na slunci trávit s vhodným opalovacím krémem. Tato doba nám pomůže ke tvorbě potřebného vitaminu D. Nadměrné opalování pokožky zaručeně vede k předčasnému stárnutí pleti. UVA paprsky pronikají hluboko do kůže až k buňkám, které ji vyživují, regenerují a opravují. Důsledkem je poškození buněk, prohlubování vrásek a povolení pleti. Vystavujeme se také riziku vzniku rakoviny kůže. Je třeba se proto chránit před slunečními paprsky vhodným oděvem a opalovacími krémy. Pokud jste náchylní ke spálení a máte světlou pokožku, chrňte se opalovacími krémy s vysokým UV faktorem. Nezapomeňte ani na vhodné krémy a péči po opalování.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)