Potřebujete nové bydlení? Zkuste barevné Letňany v Praze.

Šedivé budovy panelákových budov jsou naštěstí ty tam. Pražská čtvrť Letňany, to není pouze obchodní centrum. V této pražské lokalitě naleznete i pestrobarevné bydlení.  

Pražské Letňany se nachází v městském obvodě Praha 9 a městské části Prahy 18. Ze samostatné vesnice, o které již víme od roku 1347, je nyní součást hlavního města. V Letňanech dříve bývalo jedno z nejvýznamnějších československých letišť, vybudované o roce 1925, kdy se přestěhovala vojenská továrna na letadla LETOV z původních Kbel. Dnes je zde Výzkumný a zkušební letecký ústav. Po roce 1989 se tato lokalita převlékla do dnešní podoby plné barev. V odlehlé pražské čtvrti došlo k výstavbě hypermarketů i známého obchodního centra Letňany. Mezi panelovými domy najdete i vily a domy, které zde ještě stále zůstaly z původní vesnice Letňany. Z ohromného panelákového sídliště tvořícího celou čtvrť, je nyní barevné spektrum budov.

Tip: Zbavte se bolesti bederní páteře

Barevné Letňany

Panelákové domy se neustále rekonstruují a opravují. Nové bytové jednotky dostávají zcela nový kabát. Projekt Barevné Letňany, kdy dostávají bytové domy různou barvu fasád a podle toho naleznete názvy jako Žlutý, Červený i Modrý dům, láká nové uživatele bytů. Zavedení metra linky C skýtá pohodlnou dopravu a je zde velmi dobrá občanská vybavenost. Ve zdejším obchodním centru prostě seženete úplně všechno. V Letňanech se nachází dostatečné množství základních i středních škol a mateřských školek. Dále jsou tu zdravotní ordinace a dostatek restaurací. Aktivní jedinci ocení veřejný bazén, arénu na bruslení i blízkost pražského okruhu.

Barevné Letňany

Barevné Letňany ve více etapách

Barevné Letňany se staví ve více etapách. Všechny etapy vycházejí zcela vstříc poptávce po oblíbeném ekologickém bydlení. Vznikající novostavby uspokojí všechny, co vyhledávají kvalitní a pohodlné bydlení, a současně jim není lhostejná budoucnost a prostředí na naší Zemi. Domy jsou nízkoenergetické s vysokým standardem bydlení a výraznou finanční úsporou. Při výstavbě bytového projektu v Letňanech jsou použity moderní technologie a trendy inovovaného bydlení.

Kvalita a ekologie především

Kvalitní zdi z pálených cihel, vysoce kvalitní plastová okna s trojskly pro snížení tepelných ztrát a šetření energie na vytápění bytů. Je zde vestavěný systém vzduchotechniky s výkonnými rekuperačními jednotkami pro rovnoměrné větrání bytů s vyšší kvalitou vzduchu a rovnoměrným vytápěním obytného prostoru. Vzduchotechnické jednotky jsou dokonce rozšířené o možnost dochlazování přiváděného vzduchu v létě. Jde o mnohem šetrnější a zdravější systém dochlazování než klimatizace.

Letňany a slavné osobnosti

Můžete jít také po stopách velikánů. Mezi veřejně známé velké osobnosti českého národa, které jsou se čtvrtí Letňany úzce spojeni, patří třeba bývalý komunistický prezident Antonín Novotný, který se zde dokonce v roce 1904 narodil. Je to prostě součást naší historie. Narodil se zde i fotbalista Pavel Pergl nebo tenistka Lucie Hradecká.

09

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)