Zbavte se bolesti bederní páteře

Poslední aktualizace: 23.6.2018

Bolesti zad patří spolu s bolestmi hlavy k nejčastějším problémům dnešní populace. Někdy bývá na vině přemíra námahy či nekontrolovaný pohyb, jindy naopak nedostatek aktivity. Na bolesti zad často trpí lidé trávící celý den v křesle u stolu. Máte s tím také své zkušenosti?

Zbavte se bolesti bederní páteře 2

Příčinou bolesti bederní páteře (http://www.olfen.cz/bolest-zad.php) může samozřejmě být i vážnější onemocnění. Ve většině případů jsou však důvody banálnější. Zkuste se tedy zamyslet, co by mohlo být vaším problémem.

Proti „prostým“ bolestem lze bojovat

Jestli vás bolesti zad trápí dlouhodobě a pravidelně, určitě je na místě navštívit lékaře, který vám zajistí odborné vyšetření. Když už nic jiného, aspoň se ujistíte, že příčinou není onemocnění jako nádor či infekce.

Pokud ale potřebujete spíš jednorázovou pomoc, protože jste se včera přetáhli při plení záhonu, špatně jste se pohnuli na volejbalovém zápase nebo během utírání prachu na nejvyšší poličce, je zbytečné hned chodit k lékaři. Velkou úlevu vám poskytnou volně prodejné přípravky, jako je například Olfen gel (http://www.olfen.cz/olfen-gel.php).

Sedavé zaměstnání vyrovnávejte pohybem

Zbavte se bolesti bederní páteře 3Máte-li sedavé zaměstnání, možná je právě to důvodem vašich bolestí. Asi těžko kvůli tomu budete měnit práci, a tak se aspoň snažte každý den trochu protáhnout, dodat tělu pohyb, který potřebuje. Nemusíte se denně potit v posilovně či při běhu. Bohatě postačí cvičení – ideální je třeba pilates nebo jóga. Rozhodně ovšem není nutné nikam docházet a platit si drahé lekce. Kupte si karimatku a protáhněte se každý večer doma. Například pěkně u televize.

Obecně platí, že pokud máte problémy se zády, měli byste obzvlášť dbát na správné držení těla, občas se protáhnout i během dne, zhubnout, jestliže vás trápí nadváha, a vybrat si správnou kancelářskou židli. Nebojte se trochu investovat čas a peníze do svého zdraví. Vaše záda za to stojí.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)