Pokojové rostliny pro uklidnění a kvalitní spánek

Víte, jaké rostliny si můžete dát i do ložnice? Zbavte se stresu, dodejte si klidu a dejte průchod správnému výběru rostlin do vaší ložnice. Pomohou vám ke kvalitnímu spánku.

Nedostatek spánku a celkově nekvalitní spánek je často příčinou mnoha problémů v našem každodenním životě. Máme nedostatek energie, jsme podráždění a bezradní. V případě, že za tím není vážnější zdravotní komplikace, je zde jednoduché řečení. Stačí výběr správné rostliny, která má dobré účinky na naše tělo a dokonale zapadá do interiéru.

Levandule

Fialové květy této rostliny jsou silně aromatické a tato vůně každému nesedí. Její svěží vůně nám pomáhá se uklidnit a odpočinout si. Čerstvá rostlina přináší větší účinky. Živé rostlině je třeba dodat dostatek světla. Pokud vám výrazná vůně v noci více vadí, než pomáhá, dejte je na noc během teplých dnů na vnější stranu parapety.

Tip: Jak se chránit proti klíšťatům. Spolehlivé triky, které na klíšťata spolehlivě platí.

Gardénie jasmínová

Tato krásná květina pomáhá klidnému spánku. Odborníci tvrdí, že její vůně má podobný účinek jako sedativa. Pokud si ji zvolíte, nezapomeňte na pravidelnou zálivku a promyšlené umístění na světlé místo mimo přímé sluneční záření. Gardénie vám dá sama na vědomí, že jste jí nevybrali správné místo tím, že její listy začnou rychle blednout.

Jasmín růžokvětý

Velmi dobře se dá vypěstovat v květináči. Krásné, drobné květy, které jemně voní. Pokud se vám v našich podmínkách podaří, aby jasmín rozkvetl, během noci pomáhá tato kytka našemu tělu bojovat s úzkostí a stresem. To určitě stojí za to.

Pokojové rostliny pro uklidnění a kvalitní spánek 2

Lopatkovec neboli Spathiphyllum

Lopatkovec není pro domácí pěstitele žádnou novinkou. To, co se vám na něm bude líbit, je fakt, že pokud jste ho domů již dostali, odvádí mnoho toxinů, jako formaldehyd, plísně, různé alergeny apod.  Vytváří čistý kyslík a poskytne vyšší kvalitu spánku. Postačí mu místo bez přímého slunečního záření a pravidelná zálivka.

Tchýnin jazyk

Tuto rostlinku má doma snad každý. Je mimořádně nenáročná na péči a současně je velmi vyhledávaným stylovým doplňkem interiérů. Postačí, pokud rostlinku zalejete jednou týdně a se stínem a sluncem si velkou hlavu lámat nemusíte. Daří se mu téměř všude. Pro lepší spánek je obrovským plusem u tchýniných jazyků jejich schopnost vytvářet pro naše tělo tolik potřebný kyslík po celých 24 hodin, zatímco jiné rostliny jej vytvářejí jen během dne a v noci oddychují.

Dracéna

Dracéna v nás nápadně vzbuzuje vzpomínku na palmu a vyhovuje jí místo dál od přímého světla vstupující z okna do pokoje. Je ideální do ložnic i pracoven, kde toxiny z okolního ovzduší odstraňuje rekordně rychle. Odstraní i zplodiny z kouření, benzen, formaldehyd nebo oxid uhličitý.

Fikus

Tato rostlina je krásně zelená celý rok i bez velké péče. Postačí jí dobré světlo bez přímého slunce a pravidelné, mírné zavlažování. Odvděčí se vám ničením toxinu t richlorethylenu, který se nachází v lepidlech a lacích. Také aktivně váže prach. Pozor však na jeho jedovatost.

Monstera

Monstera výborné čistí vzduch, je nenáročná na světlo a zálivky. Aktivně zbavuje vzduch formaldehydu, který postupně vypařuje z nábytku dlouhé roky.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)