Co je nutné vědět předtím, než se pustíte do rekonstrukce v domácnosti?

Pokud vás zanedlouho čeká rekonstrukce v domácnosti, ať už se jedná o dům či byt, je třeba se na ni pořádně dopředu připravit. Ještě předtím, než se do ní pustíte, musíte si ujasnit pár následujících věcí.

Každá rekonstrukce v domácnosti je finančně náročná záležitost, která se vám může při nedostatečné připravenosti i dost prodražit. Proto rozhodně nic nepodceňujte. Nejprve i odpovězte na otázku, kolik peněz jste ochotni investovat a nechte si i dostatečnou rezervu. Při každé rekonstrukci se totiž objeví něco, co je třeba vybudovat či přikoupit navíc. Finanční rozpočet je velmi důležitá věc. Jinak se vám může stát, že vám dojdou finance a vy budete dlouhou dobu žít na staveništi.

Stanovení termínu rekonstrukce

V momentě, kdy si uvědomíte, že vaše domácnost potřebuje už opravdu velmi nutně rekonstruovat, dříve, než si závazně rezervujete termín rekonstrukce u doporučené, dostatečně prověřené a známé stavební firmy, musíte mít stanovený rozpočet, kterého se jednoznačně budete držet. Samozřejmě počítejte s tím, že se vám rekonstrukce může o něco prodražit. Aniž byste si stanovili rozpočet, se do rekonstrukce nikdy nepouštějte. Pak je možné si zarezervovat závazný termín. Vždy je nejlepší dát na doporučení někoho, koho opravdu znáte. Recenze na internetu nemusejí mít tu správnou vypovídající hodnotu.

rekonstrukce

Se stavební firmou nebo svépomocí

Důležité je vědět, zda danou rekonstrukci zvládnete opravdu sami, nebo budete potřebovat pomoc zkušených odborníků spadajících pod některou stavební firmu. Některé rekonstrukce na domě či bytě zvládnete bez jakékoliv pomoci sami. Některé z nich ale vyžadují, aby při nich byly zkušení stavaři, zedníci, tesaři a instalatéři. Jde především o kvalitu provedení, vyvarování se laických chyb a garanci záruky s následnou možností údržby. Ten, kdo danou rekonstrukci provedl přesně ví, kam má v případě potíží sáhnout. Navíc mnoho instalací i vyžaduje odbornou revizi.

Plánujte s dostatečným předstihem

Zvažte tedy důkladně své rozhodnutí, ale současně nezapomínejte na všechny uvedená úskalí myslet v dostatečném předstihu. Pokud se rozhodnete pro stavební firmu, může se vám totiž velmi snadno stát, že se přislíbí termín až o několik měsíců později, než plánujete. To vám samozřejmě nemusí vůbec vyhovovat. Stavební firmy pracují po celý rok, v závislosti na rozsahu rekonstrukce či stavby. Termín zahájení rekonstrukce si smlouvejte minimálně tři měsíce předem.

Kdy a co rekonstruovat

Pokud plánujete třeba pokládku zámkové dlažby, přes zimu tuto rekonstrukci realizovat rozhodně nemůžete. Termín každé rekonstrukce je třeba konzultovat se zkušenými zedníky, kteří vám doporučí termín zahájení daných prací. Počasí je nestabilní a nemůžete předem předpovědět, jak doopravdy v daném období bude, přesto v tomto případě hraje roční období velmi důležitou roli.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)