Jak funguje Feng Shui v interiéru

Feng Shui je tradiční čínské učení postavené na principech proudění energií čchi, která má nastavit harmonii v prostoru, který nás obklopuje. Feng Shui doporučuje vhodné materiály, barvy i tvary.

V obývacím pokoji jsou podle Feng Shui důležité jednotlivé zóny. Sedací soupravu dejte čelem ke dveřím. Sedací souprava, křesla a židle jsou tím nejdůležitějším prvkem. Nejlepší je tedy umístit tak, aby se na nich sedělo čelem ke dveřím, není-li to možné, tak alespoň bokem. Naprosto nevhodné je umístění sezení zády ke dveřím. Je totiž přirozeně nepříjemné sedět zády k místu, kudy k nám může kdokoliv bez všimnutí vejít.

Tip: Nejžhavější trendy současného bydlení

Umístění posezení a stolu

Kromě posezení se podle Feng Shui řeší i stůl, který v obývacím pokoji symbolizuje zdraví. Je třeba jej udržovat čistý a nepoškozený. Mají na něm být živé květiny, ale nikdy suché. Z takto upraveného stolu na všechny sedící kolem proudí pozitivní energie a přináší jim zdraví. Rostliny mají mít kulaté a oblé listy, neboť špičaté a ostré listy působí příliš agresivně a narušují tok energie čchi.

Jak funguje Feng Shui v interiéru 2

Vhodné světlo

Podle Feng Shui je vhodné zajistit, aby byl obývací pokoj dostatečně světlý. Tmavší kouty doplňte světlými doplňky i světly. Je třeba zajistit dostatečné a příjemné osvětlení za šera a po setmění. Přirozeně místnost prosvětlí i živé rostlinami, svíčky a hřejivé tóny umělého světla.

Rozmístění nábytku

Pokud máte v obývacím pokoji krb, rozestavte kolem něj vhodně nábytek. Pokud jej nemáte, začněte ode zdi, kam postavíte televizi a další technické předměty. Všem má být v obývacím pokoji příjemně při společném sledování televize, poslechu hudby, posezení s rodinou i přáteli, stolování a během dalších aktivit.

Umístění doplňků a vhodné barvy

Volte pozitivně laděné kresby, fotografie a tapety vzbuzující příjemné pocity. Žádné předměty by neměly vyvolávat smutek. Feng Shui do obývacího pokoje doporučuje hřejivé a jemné barvy. Vhodnou barvou je bílá, krémová, hnědá, žlutá a oranžová. Teplé barvy navozují přátelskou atmosféru a podporují komunikaci mezi rodinnými příslušníky a přáteli.

Udržení pořádku a souladu

Nadbytek věcí a doplňků, které nepoužíváte, znesnadňuje pohyb energie čchi a její plynulé proudění. Proto vyhoďte, co můžete. Udržujte pořádek v místnosti a odstraňte úložné prostory zejména pod sedací soupravou, většinou plné zbytečností.

Prověřené Feng Shui

Zkuste čínské učení Feng Shui k nastavení řádu a pohody nejen v obývacím pokoji. I v moderní době je občas vhodné se obrátit ke starým moudrým teoriím a učením. Pokud vám ve vašem interiéru stále něco chybí, ale nevíte, co udělat pro lepší pocit, vyzkoušejte třeba prostor upravit právě podle pravidel Feng Shui. Už jen pořádek a soulad navozený v místnosti navodí i pozitivní pocity.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)