Tipy na zimní výlety. Které zahrady stojí za to vidět i v zimě.

Poslední aktualizace: 23.2.2019

Pokud i v zimě rádi vyrážíte na výlet do přírody, podívejte se s námi, které zahrady stojí za to vidět i v zimě. Tato místa jsou krásná i pod zimní pokrývkou sněhu.

Procházka přírodou nemusí být krásná jen v létě. Po celém světě jsou nádherné parky a zahrady, které vás očarují svojí ohromující krásou i v zimě. Můžete vyrazit na spoustu speciálních výstav a užít si prohlídku sezónní flóry a fauny. Podívejte se na zahrady, které stojí za to navštívit i v zimě.

Vídeňské Versailles v Schönbrunnu

Krásné a precizně udržované vídeňské zahrady Versailles leží v Schönbrunnu. Jsou uspořádány ve francouzském stylu. Okouzlí vás svou symfonií barev v létě a v zimě zazáří jedinečnou kombinací zemitých odstínů. Tyto kouty přírody jsou nesmírně přitažlivé. Jsou od nás na dosah. Pokud jste je ještě neviděli, zkuste je navštívit i letos v zimě. Jedinečné francouzské zahrady Versailles vás učarují svou krásou i ukryté pod sněhem.

Tipy na zimní výlety. Které zahrady stojí za to vidět i v zimě. 2

Stowe v anglickém Buckinghamshire

Vydejte se do dob z románu Jane Austenové. Anglie má neskutečné kouzlo. I paní Zima vás přivítá svou nádherou monumentální zahrady s názvem Stowe nacházející se v anglickém Buckinghamshire. Tvoří ji více než 250 akrů, kterými se můžete procházet. Očaruje vás spoustou jezer, klasických chrámů, kamenných mostů, cest opředených vinicemi i zalesněnými údolími. Nechte se unést jedinečným kouzlem zahrady, kterou vytvořily významné osobnosti v oblasti designu a zahradní architektury.

Anglický Alnwick

Zahrada v anglickém Alnwick je stále obrovským lákadlem pro mnoho turistů. Kromě překrásné zahrady si zde po setmění můžete prohlédnout neuvěřitelnou světelnou show. Světýlka jsou zde totiž snad úplně všude. Pokud jste si ještě nestihli užít sváteční atmosféru. Světla zde určitě budou ještě i v lednu. Tento jedinečný skvost vás ohromí svou rozlehlostí a zákoutími. Tohle jedinečné kouzlo přírody prostě musíte vidět. Užijte si jedinečnou zimní romantiku.

Tipy na zimní výlety. Které zahrady stojí za to vidět i v zimě. 3

Central Park

Central Park je symbolem New Yorku a asi jej alespoň z pláten kin zná úplně každý. Nemusíte se kochat jeho kouzlem jen v nějakém z filmů. Obzvláště malebný je totiž Central park v zimě, kdy je pokrytý čerstvou vrstvou bělostného sněhu. Central Park vám odhalí nečekaná zákoutí a jeho části připomínají na mnoha místech klasické zahrady. Během zimy zde můžete trávit čas procházkou, v parku můžete i sáňkovat nebo si dokonce vyzkoušet zimní sporty v podobě běžeckého lyžování nebo bruslení. Pokud plánujete výlet do zimního New Yorku, i chladné počasí je tím správným ročním obdobím na jeho návštěvu.

Tipy na zimní výlety. Které zahrady stojí za to vidět i v zimě. 4

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)