Recept na šťastný život

Smiřte se s minulostí

Neseme si bolest a zklamání z minulosti. V těchto chvílích musíme konat a roste naše osobnost, naučíme se užívat si radost a štěstí v přítomném okamžiku. Minulost nezměníme, můžeme ale změnit svůj postoj k ní a pocit křivdy neovlivní přítomnost.

Nezabývejte se tím, co si myslí ostatní

Co si myslí ostatní stejně neovlivníte. Nenechte se zviklat, přestaňte se kontrolovat a žít podle názorů ostatních. Jsou to pouze domněnky, související se strachem. Nutí nás to vzdávat se vlastních snů a nedovolí nám to konat. Jděte si za svými sny.

Dejte tomu čas

Buďte trpěliví, nechte věci, ať se dějí svým vlastním tempem. Uvolněte se a vědomě dovolte, aby vše šlo tak, jak má. Do dění vstoupí intuice a svoboda volby.

Převezměte zodpovědnost za své štěstí

Přestaňte ze svých neúspěchů obviňovat jiné. Rozhodujeme se na základě mentálních přesvědčení a často nevědomě. Proto je dobré poznat sebe sama. Sebereflexe je lepší než sebelítost. Převezměte odpovědnost za své činy i štěstí.

pár

Neporovnávejte svůj život s ostatními

Toužíme po tom, co mají jiní. To, že po něčem toužíme, ještě neznamená, že to chceme. Skutečnost je jiná než představy. Buďme pokorní a vděční za to, co máme. Neznáte celý příběh těch jiných. Neplýtvejte časem na srovnávání a žijte vlastní sny.

Už si nestěžujte

Největším zabijákem štěstí je tendence stěžovat si. Nespokojená mysl nedá prostor vnímat krásu přítomného okamžiku. Zaměřte pozornost na to, co chcete, aby rostlo.

Míň myslete, víc jednejte

Většina našich promyšlených domněnek pramení ze zkušeností z minulosti nebo ze zkušenosti ostatních. Stále přemýšlíme: „Co kdyby …“ Každá naše změna je vždy poprvé. Vždy jsou tam určitá rizika. Seberte prostě odvahu a jděte si za svými sny.

 

 

Recept na šťastný život 2

Více se smějte a radujte

Když se smějeme, smějí se i naše myšlenky. Každá radost zaplavuje všechny buňky v těle a uzdravují mysl, tělo i duši. S úsměvem roste náš optimismus.

Dělejte to, co vás baví

Často děláme to, co nás baví, jen to díky chronické nespokojenosti nevidíme. Jde to podvědomě. Šťastný člověk ví, co dělá rád. Dělejte to, co vás baví. Budete šťastní.

Užívej si života

Vzestup vědomí přijde jen skrze prožitky. V teoretické rovině, nedochází k posunu ve hmotě. Přemýšlejte jinak než dosud, ať dojde ke změně v mentální rovině.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)