Při výběru prostěradla dbejte na jeho kvalitu

Poslední aktualizace: 3.10.2016

Průměrný člověk stráví v posteli přibližně třetinu svého života. Proto byste měli dbát na kvalitu, kterou si během této významné délky strávené spánkem dopřejete. Přesto, že na trhu jsou opravdu kvalitní matrace, povlečení i samotné polštáře a přikrývky, málokdo se pozastaví nad tím, jak důležitou roli hraje prostěradlo. Přitom právě s ním jste v kontaktu stejně tak jako s povlečením.

Když víte, co je kvalitnífroté

Froté patří v dnešní době mezi nejznámější textilie, které se v běžné domácnosti objevují jak u ručníků, osušek, tak i u prostěradel. Froté prostěradla jsou utkaná promyšlenými smyčkami tkaniny bavlny. Pokud tedy zvolíte prostěradlo tohoto typu, oceníte jeho savost, jemnost a překvapí vás pohodlné spaní, po kterém všichni toužíme. Tato prostěradla jsou také odolná a hospodyňky přivítají nenáročnou údržbu – není je totiž potřeba žehlit.

jersey Když chcete být moderní

Možností, jak moderně, ale přesto pohodlně a kvalitně spát, jsou Jersey prostěradla ze 100% bavlny. Jsou ovšem na dotek mnohem příjemnější, než tradiční bavlněná prostěradla a vyznačují se vysokou savostí, proto patří k oblíbeným materiálům jak u prostěradel, tak například i u oblečení. Přednostmi tohoto materiálu jsou jak zmíněná savost, tak napínací schopnost a dlouhá životnost.

Péče není složitá

O froté prostěradla není potřeba starat se nějak příliš složitě. Jediné, na co je potřeba myslet, je první praní, to je opravdu důležité. Ihned po zakoupení nového prostěradla jej vyperte, aby se všechna oka utáhla a nevzniklo tak poškození používáním. Froté potom perte při teplotách od 40 do 60°C.

Aby zůstala prostěradla Jersey stále elegantní a v dokonalé formě, postupujte podobně, jako u froté. Opět ihned po zakoupení prostěradlo vyperte, a to na maximální stupeň uvedený na etiketě výrobku. Pokud si pořídíte prostěradlo syté barvy, perte jej nejvýše na 40°C, světlejší barvy snesou až 60°C.

prosteradla-na-blog2-mensi

Nebojte se barev!

Při správné údržbě se nemusíte bát, že by kterékoliv z těchto prostěradel ztratilo po dvou vypráních svoji barvu. Sice je čím dál oblíbenější minimalistický styl v podobě bílého prostřeradla, ale nikdy nic nezkazíte tím, že vnesete do své ložnice trochu radosti a zvolíte netradiční barvy prostěradla, které dodá vašemu spánku úplně jiný požitek.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)