Podpora imunitního systému. Jak na to?

Jak bychom se měli v současné době stravovat a jaké vitamíny bychom měli brát v podobě suplementů? Podívejme se, jak si snadno posílit svůj imunitní systém.

Je velmi důležité se pravidelně a vyváženě stravovat. Nejlepší prevencí před všemi nemocemi je dbát na to, co dáváme našemu tělu zevnitř. Nejlepší cestou, jak posílit imunitu, je kromě nutričně hodnotné stravy i občasné sáhnutí po doplňcích stravy.

Začněte hned u snídaně

Můžete si je vzít ráno, hned při snídani, zapojit snídaňové směsi a drinky obsahující superfoods. Dostanete do těla mnoho živin, antioxidantů a protizánětlivých složek, což pomůže budovat imunitní systém, posilovat pohybový systém, pleť, nehty i vlasy. Navíc harmonizujete hormonální systém a energii. Střídejte doplňky různých značek. Zdravý život totiž není jen o tom, co si odepřeme, ale hlavně o tom, co si dopřejeme. Tělu je třeba dodat zpět, co jsme mu vzali nezdravou stravou či sklenkou alkoholu.

cereálie

Jak pomoci tělu

Pokud chodíme ven méně, než bychom chtěli, je velmi důležité přidávat do stravy vitamín D, který stimuluje náš imunitní systém a pomáhá tělu bojovat proti infekcím. Podle mnoha studií jej má až 80 % lidí nedostatek. Pokud máte možnost, určitě choďte alespoň na chvíli na balkon, zahradu nebo do přírody a nechte na sebe zářit paprsky slunce. Pokud tomu tak není, sáhněte po doplňku stravy, který vám zaručí přísun tohoto vitamínu na denní bázi.

Podpora imunitního systému. Jak na to? 1

Co nám často chybí

Vitamín C je silný antioxidant, který nám pomáhá v boji proti volným radikálům, které napadají a ničí naše buňky. Stimuluje imunitní systém a umí chránit naše respirační cesty proti patogenům, jako jsou bakterie a viry. Zinek a selen naopak dokážou urychlit proces nemoci. Umí aktivovat naše buňky a enzymy k boji proti různým druhům infekcí. Jsou velmi efektivní pro posílení imunity. Důležitá je i omega 3 kyselina, která zlepšuje funkce kůže a zpomaluje ztrátu kolagenu. Vitamín B12 a výtažky z různých hub stimulují imunitní systém a stabilizují hladinu energie.

kokosová voda

Jak používat superfoods

Kurkuma pomáhá tělu zmírňovat záněty a rozproudit činnost imunitního systému na plné obrátky. Z běžného jídla se ale těžce absorbuje, proto ji často najdete v přípravcích v kombinaci s bioperinem, se kterým se do těla vstřebává mnohem lépe. Bioperin neboli piperin je silný extrakt z černého pepře, který zajišťuje lepší trávení a vstřebávání vitamínů i antioxidantů. Výborné je i bobulové ovoce, jako borůvky, maliny, ostružiny, jahody, třešně, ale třeba i granátová jablka, která posilují naši imunitu. Aktivní složky fotochemikálie dávají ovoci výraznou barvu. Jde o silné antioxidanty, které chrání naše buňky před volnými radikály, podporují naše zdraví a imunitu.

Podpora imunitního systému. Jak na to? 2

Na co nezapomenout

Popíjejte přes den nápoje s vitamínem C. Stačí vymačkat citrony do láhve studené vody. I když se traduje, že je červené chilli nejlepším zdrojem vitamínů, nejvyšší obsah vitamínu C je ve skutečnosti v zeleném chilli. Zmrazené bobule nebo třeba kapusta, jsou skvělé pro koktejly. Často obsahují vyšší obsah vitamínu C. Zelený čaj obsahuje zelené rostlinné chemikálie, tedy katechiny, které mají antivirový účinek a zvyšují funkci imunitních buněk. Zelený čaj v kombinaci s vitaminem C, zvýší absorpci katechinů. Přidáním proteinu do stravy pomůžete tělu regulovat hladinu cukru v krvi a posílit systém. U snídaně začněte vejcem sýrem, jogurtem nebo proteinovým nápojem, abyste zpomalili uvolňování cukru. Přes den to může být maso, tuňák i makrela.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)