Omalovánky, které vás zbaví stresu

Poslední aktualizace: 14.2.2017

Možná si pamatujete, že omalovánky byly součástí vašeho dětství, školních let, možná právě vaše dítě právě vybarvuje obrázek, ze kterého vznikne princezna s modrými šaty nebo poník dovádějící v kupě sena. Ovšem není pravda, že omalovánky patří jen dětem! Víte, že existují omalovánky pro dospělé? Mají primární účel – zbavit vás stresu!

Omalovánky, které vás zbaví stresu 2
jarmoluk / Pixabay

Vybarvěte se ze stresu

Relaxační, nebo také antistresové omalovánky pro dospělé se k nám dostaly teprve před pár lety. Stal se z nich však obrovský fenomén. První várky těchto omalovánek se bleskově vyprodaly. Šlo o zcela nový druh zábavy, se kterým u nás zprvu prorazily autorky Lenka Tréglová a Jolana Daňková. Jolana je u prvních omalovánek autorkou ilustrací a Lenka je obohatila o text.

Klasická omalovánka?

Je těžké určit, co je vlastně klasická omalovánka. Pro někoho jsou to ilustrace Krtečka, pro jiného například velmi oblíbené mandaly. Antistresové omalovánky však přináší ilustrace všeho druhu – abstraktní tvary, zvířata, přírodu. Vlastně je jedno, co budete vybarvovat. Může jít i o zmíněného Krtečka nebo mandaly, můžete si najít jakýkoliv jiný černobílý obrázek, vytisknout si ho a vybarvit… Je jen na vás, zda použijete pastelky, vodovky nebo fixy. Neexistuje definice antistresových omalovánek. Jde o cokoliv, kde můžete projevit kousek kreativity, oddechnout si, zaměstnat se něčím jiným, příjemným…

Omalovánky, které vás zbaví stresu 3
the3cats / Pixabay

Spojte vybarvování s hudbou

Pokud se chcete co nejvíce uvolnit a zbavit myšlenek, které vás stresují, stačí si kromě omalovánek a pastelek nachystat také nějaké relaxační melodie. Je lepší najít pouze instrumentální skladby, aby vás text nerozptyloval. Takhle stačí relaxovat pouhých pět minut. Proto i když máte v práci honičku, můžete relaxovat během pauzy u oběda a ulevit si od starostí s nadcházející poradou.

Kdo ví, třeba se vám některé složitější omalovánky povedou vybarvit tak krásně, že si je zarámujete a při každém pohledu na váš výtvor vás zalije vlna klidu a pohody.

TIP: Pro cestování nebo právě přenášení omalovánek sem a tam slouží antistresové omalovánky cestovní. Jde o takový balíček, pouzdro, které skrývá set základních pastelek a několik obrázků k vybarvování. Jde o skvělou pomůcku, která zamezí tomu, abyste lovili pastelky v kabelce či kufříku se smlouvami a zároveň máte ideální formát obrázků, které zvládnete vybarvit rychle. Ty větší, složitější si potom můžete nechat doma, kde se neztratí, nepomačkají a budou vždy připravené k vašim službám.

Pro mládež jsou tu destrukční knihy

Možná si lámete hlavu s otázkou, co může odreagovat mládež, když děti i dospělí mají omalovánky. Pro tuto generaci je tu kniha, kterou mohou zničit. Doslova. Jde o Destrukční deník od Keri Smithové. Záliba v ničení této knihy není jen v domovské Americe, ale právě i u nás. Jde o deník, který má na stránkách úkoly, aby majitel věděl, co s nimi má provést. Může je například trhat, pokreslit, polít, udělat do nich díry špendlíkem…

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)