Neustálé stěžování deformuje partnerský vztah

Víte, co vás dělí od šťastného vztahu? Pokud jste neustále nespokojení a stále si stěžujete, jste odsouzeni žít v nešťastném vztahu, dokud to nezměníte. Deformujete si a ničíte vztah, který by mohl být šťastný. Vztah stagnuje a nevyvíjí se vpřed.

Neustálá nespokojenost a stěžování odvádí naši pozornost od všeho pozitivního, co se nám v životě děje. Neustále se soustředíme na to, co pokládáme za negativní a špatné, což zahrnuje i soustředěnost pouze na partnerovy chyby. Neumíme se zaměřit na do dobré a na přednosti. Je to oboustranná past. Budí to pocit frustrace a nenaplnění. Náš partner má pocit nedostatečnosti a neschopnosti se zavděčit.

Falešný sociální zisk

Pokud jste nespokojení a neustále si na něco stěžujete, může vám to paradoxně přinášet určitou sociální výhodu v podobě získání pozornosti. Mezilidské a partnerské vztahy jsou pak založeny jen na stěžování a vynucování si pozornosti. Vaše negativní energie je pro ostatní příliš vyčerpávající. Lidé, kteří si stěžují, se ale touží stýkat s těmi, co si stěžují méně než oni, aby mohli být litováni.

procházka

Obklopte se pozitivními lidmi

Obklopte se těmi, kdo jsou šťastní. Pozitivní pohled na život a dobrá nálada je nakažlivá. Vyhledávejte ty, co jsou alespoň o něco pozitivnější, než jste vy sami. Pokud si budete méně stěžovat a začnete se zaměřovat na pozitivní věci, které kvůli nářkům nevidíte, můžete si výrazně zlepšit vztahy s partnerem, s rodinou, přáteli i kolegy. Pokud trávíte čas s lidmi, kteří jsou negativní, jste během chvilky z jejich přítomnosti zcela vyčerpaní. Nechtějte být jako oni. Chtějte rozdávat radost.

Víc konat, než mluvit

Být činorodý znamená umět naplňovat svůj život. Nečinností svůj život popíráme. Bojíme se žít a vyjadřovat to, co jsme, protože pro vyjádření je třeba začít jednat. Nápady a přání v hlavě jsou bez akce k ničemu. Když nápad nerealizujeme, nemůžeme očekávat změnu a výsledky. Jednat znamená žít. Je třeba podstoupit riziko vyjít ven ze sebe a dát konkrétní podobu svým snům. Důležité je nevnucovat svůj sen ostatním. Každý má právo na vlastní sen. A vy máte právo, na ten váš.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)