Máte sedavé zaměstnání? Zkuste cviky, které nejdou vidět!

Pokud máte sedavé zaměstnání, velmi vám prospěje, když si občas zacvičíte. Máme pro vás cviky na protažení, ale dokonce i takové cviky, které vůbec nejsou vidět. Jaké to jsou? Čtěte dál!

Všichni jsme stále v jednom kole. Občas odložíme projížďku na kole, lekci jógy či posilování a v práci nevíme, kam dřív skočit. Přitom nás doslova bolí celé tělo. Poradíme vám, jak se znovu dostat do kondice pomocí nenápadných cviků, které vaše okolí ani nepostřehne. Navíc při tom můžete klidně dál pracovat. Některé z nich zlepší i vaše soustředění a dodají vám energii.

Pro uvolnění rukou

Protřepáváme ruce, zápěstí a celé paže, rychle zatínejte ruce v pěst, roztahujte prsty do vějíře a spojené dlaně střídavě překlápějte vlevo i vpravo a vydržte 5 sekund v krajních polohách. Do našich prstů, kde je 4 000 nervových zakončení, směřují energetické dráhy propojené se všemi orgány v těle. Jak vypadá prstová jóga a cviky, které nikdo nevidí?

PC

Prstová jóga nejen pro procvičení rukou

Jemný tlak vyvinutý na konečky prstů po dobu pěti hlubokých nádechů a výdechů má opravdu blahodárné účinky na naše tělo. Pak spojte konce palců, ukazováčků i prsteníčků a jemně je tlačte proti sobě. Prostředníčky a malíčky silou vztyčte do výšky. Pocítíte příval nové energie a dokonale se proberete. Pro lepší soustředění si propleťte všechny prsty kromě prostředníčků, které spojíte a vztyčíte je nad ostatní prsty. Věnujte pozornost místu, kde se prostředníčky dotýkají a toto místo imaginárně prodýchejte. Abyste se narovnali, vložte palce do dlaní, přes ně ohněte ukazováčky a vzájemně se dotýkejte zbývajícími prsty. S nádechem tlačte proti sobě lokty a s výdechem uvolněte.

Uvolnění horní části těla a ramen

Ruce sepněte za hlavou dělejte předklony a úklony. Propleťte prsty, dlaně vytočte ven, protahujte paže nad hlavu a před sebe. Posílíte tak i břicho. Sedněte si rovně a jednu ruku položte na stehno. Druhou paži upažte a protáhneme až do zapažení podél opěradla na židli. Uvolníte si ramena. Nezapomeňte na brániční dýchání, kdy se vám rozšiřují i žebra.

Záda

Nenápadné, za to účinné cviky při práci v sedě

Nejprve natáhněte nohy pod stolem, paty opřete o podlahu a střídavě protahujte co nejvíce dopředu pravou a levou špičku. Dokonale rozproudíte lymfatický i krevní oběh, zabráníte otokům nohou a projevům celulitidy. Pak střídavě zvedejte nataženou levou a pravou nohu. Opakujte vždy 10 zdvihů a 3 série. Posílíte přední stranu stehen. V dalším cviku se posaďte a pokrčte nohy do pravého úhlu. Trup a hlavu držte vzpřímeně. Své ruce zatněte v pěst a položte je vedle vašich hýždí na židli. Zvedejte se na pažích a zůstaňte 10 až 15 sekund ve výdrži. Lokty tlačte dozadu a lopatky k sobě. Opakujte 5x až 8x s dvouminutovými pauzami. Posílíte zápěstí, paže a mezilopatkové svaly.

Kegelovy cviky pro posílení pánevního dna

Velmi účinný cvik, který můžete provádět kdekoliv. Zlepší se vám požitek sexu, napomáhá s  poporodními obtížemi, upravuje metabolismus a pomáhá od chronických bolestí hlavy. Zadržujte na 10 sekund 3x za sebou svou potřebu jít na malou stranu. Svaly, které při tom zabírají, jsou stejné jako ty, co se stahují při orgasmu. Kegelovy cviky provádějte 3x denně. Už za měsíc poznáte velký rozdíl.

PC

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)