E-shop Lunzo [recenze]: Podvod s čínskými výrobky?

Poslední aktualizace: 31.1.2023

Lunzo je nákupní galerie zprostředkovávající prodej zboží za příznivé ceny. Zboží se objednává od výrobců ze zahraničí s nízkými náklady na výrobu, hlavně z Číny a Taiwanu. Delší dobu doručení 15 až 45 dní kompenzuje poštovné je zdarma a slevy.

E-shop Lunzo

Lunzo bylo založeno Janem Králem v roce 2017. Obchod funguje principem  dropshipping, kdy si zákazník zboží objedná na e-shopu, který ho objedná u svého dodavatele. Samotný obchod tedy nemá žádné skladové zásoby a Lunzo je jen zprostředkovatelem prodeje. Platforma má u nás ročně stamilionové obraty. Běžné zboží je klidně i o polovinu levnější než v běžném obchodě a časté jsou další slevy.

Oficiální e-shop LUNZO.cz

Sortiment na Lunzo

Lunzo nabízí oblečení, jako jsou šaty, sukně, kalhoty, bundy, mikiny, trička, sportovní i společenské oděvy, obuv, módní doplňky, jako jsou kabelky, batohy, peněženky, šperky, hodinky, ale i elektroniku nebo potřeby do domácnosti a na zahradu. Najdete zde oddělení se sportovním vybavením i produkty pro zábavu. V sekci Vše pro děti najdete pomůcky do školy, hračky a další.

Věrnostní program, doprava a clo

Pro stálé zákazníky má Lunzo.cz věrnostní slevy do 10 %. Objednávka nad 550 Kč, tedy 22 EUR, bude pravděpodobně proclena a budete muset zaplatit poplatky spojené s celním řízením a clo/DPH. Dopravu po ČR zajišťuje Česká pošta, která vás může při celním řízení zastoupit. Platba je vyžadována vždy předem převodem na bankovní účet nebo online kartou přes zabezpečenou platební bránu.

E-shop Lunzo [recenze]: Podvod s čínskými výrobky? 2

Objednávka na Lunzo

Po úhradě objednávky bankovním převodem, která trvá déle než třeba platba kartou nebo přes PayPal, obdržíte pokyny k platbě e-mailem s potvrzením objednávky. Pak už jen vyplníte osobní údaje, jako je jméno a příjmení, e-mail, telefon a adresa v ČR a objednávku odešlete. K provedení objednávky není nutná registrace, což je oproti většině čínských e-shopů výhoda. Web je v češtině a při procesu objednávky se zobrazuje telefonní číslo na zákaznickou podporu.

Kompletní nabídka produktů

Doba dodání zboží na Lunzo

Obchod Lunzo uvádí dobu dodání a doručení zásilky 5 až 25 dní, což je ve srovnání s jinými čínskými e-shopy doba kratší, ale ve skutečnosti je ale doba dodání delší. Uvedená dodací lhůta se počítá až od chvíle odeslání zboží prodejcem a do té doby většinou uplyne i několik týdnů. Lunzo.cz neprovede objednávku, dokud není zaplacena a od zaplacení má 10 dnů na její provedení. I čínskému dodavateli může odeslání zboží trvat i několik dnů, což dobu dodání notně protáhne.

E-shop Lunzo [recenze]: Podvod s čínskými výrobky? 3

Lunzo za kvalitu propagovaného zboží neodpovídá

V případě potíží se zbožím se obracíte přímo na Lunzo.cz. Obchodní podmínky však vyznívají velmi zvláštně. Píše se v nich, že „Lunzo neodpovídá za jakost a kvalitu dodaného zboží“. Případnou reklamaci máme směřovat k čínskému, hongkongskému, singapurskému či jinému zahraničnímu dodavateli. Reklamace může být poněkud složitá.

Co se píše v recenzích a zkušenostech klientů

Někteří zákazníci uvádějí v recenzích na VašeStížnosti.cz, že obdrželi jiné zboží, než objednali a zaplatili. V případě, že zaslali oblečení na plzeňskou adresu a požadovali peníze zpět, český zprostředkovatel Lunzo trval na svých obchodních podmínkách a klienty odkázal na dodavatele v Asii. Recenze na Lunzo.cz jsou převážně negativní. Často se týkají nevyřízených reklamací, dlouhých dodacích lhůt, nedodání zboží a situací, že e-shop v těchto případech přestal komunikovat.

Recenze České obchodní inspekce – ČOI

Česká obchodní inspekce se vyjádřila, že nelze přimět asijské výrobce, aby dodržovali standardy a spotřebitelská práva, která běžně platí v Evropské unii. Upozorňuje spotřebitele, že si mají dávat pozor, komu posílají své peníze. Před nákupem na těchto stránkách tedy Česká obchodní inspekce varuje a vedle nákupní galerie Lunzo jmenuje i Floryday. Spotřebitelé mají kontrolovat důvěryhodnost externího prodejce a důkladně uvážit, zda u nich něco objednáme.

 

Přejít na e-shop Lunzo.cz

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)