Hygge, klíč ke spokojenému bydlení

Hygge je výraz, který se používá v Dánsku. Vystihuje životní styl nejšťastnějších lidí na světě. Hygge je styl klidu, pohody a bezpečí, a to v interiéru. Dělejte vše, co vám vykouzlí úsměv na rtech. Žijte tady a teď a děkujte za to, co máte. Jak na to?

Svezte se na vlnách klidu a pohodlí

Životní styl Dánů nám může být velkým příkladem. Jsou to pohodáři, kteří ve všem hledají to pozitivní, radují se z maličkostí a krásu každého dne nacházejí v těch nejobyčejnějších věcech. Životní styl podle Hygge je prostě vědomý únik od každodenního stresu a starostí. Jde o to nesnažit se měnit, to co změnit nelze.

Hygge, klíč ke spokojenému bydlení 2

Žijte jako Dáni

Vychutnejte si kouzlo přítomného okamžiku. Posaďte se do křesla se šálkem čaje a začtěte se do knížky. Je to lepší, než když sledujte program v televizi. Můžete také sledovat oblíbený film v náručí milované osoby. Po práci relaxujte zachumlaní v dece u krbu či v peřinách v posteli. Žít v Hygge stylu spočívá v jednoduchosti. Jen tak být a užívat si vše, co milujete, navodí příjemné pocity a pozitivní náladu.

 Žít Hygge a být v pohodě

Poslední doba je pro nás velkou zkouškou a stresující zátěží. Proto potřebujeme změnu a úlevu od každodenních starostí a pořádně se nadechnout. Pak můžeme vnést klid do vaší duše a užít si kouzlo všední dní. Dělejte si radost maličkostmi, jako je káva, čaj, zdravý zeleninový salát, knihy a pohled do zeleně. Nezapomínejte ale ani na pravidelný pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu v přírodě.

Hygge, klíč ke spokojenému bydlení 3

Vyhoďte vše přebytečné

V jednoduchosti je krása, proto se v souvislosti s Hygge stylem zbavte všeho, co zbytečně zabírá místo. Omezte vybavení interiéru na minimum a nechte prostor dýchat. Díky tomu získáte prostředí, kde se budete cítit o 100 % lépe. Navoďte příjemnou a bezpečnou atmosféru, ztlumte světla, rozsviťte svíčky nebo zapalte krb. Odhoďte stres a shon, uvolněte se, buďte vstřícní k okolí, klidní a vyrovnaní.

Vytvořte si prostor pro relaxaci

Důležitým prvkem Hygge interiéru je prostor, kam se uchýlíte před stresem a každodenními starostmi a bude vám sloužit pro odpočinek. Kout v obývacím pokoji, ložnici či pracovně, vymezený prostor či výklenek, který ladí s interiérem, nepůsobí v prostoru působit rušivě, ale na první pohled navozuje klid. Pohodlné křeslo či lenoška s polštářem a dekou. Odkládací stolek pro odložení knihy nebo šálku s čajem. Stolní či stojací lampa, zelená rostlina, váza s kytkami nebo svícen.

Hygge, klíč ke spokojenému bydlení 4

Osvětlení a přírodní materiály

Na vytvoření útulného prostředí hraje velkou roli osvětlení. Pár lampiček, světel, svícnů nebo luceren vás pohladí na duši a navodí pocit příjemného tepla. Dřevěné, bambusové, rákosové, ratanové a proutěné doplňky a dekorace udělají v prostoru opravdové zázraky. Váš meditační koutek osvěží tělo, mysl, srdce i duši. Hygge je styl plný klidu, pozitivního myšlení a pohodového přístupu k životu.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)