Jak funguje hlubinná regresní terapie: Může být nebezpečná?

Poslední aktualizace: 23.3.2022

Regresivní terapie je stále opředená mýty i fakty a jakýmsi tajemnem. Hlubinná regresní terapie je však podle terapeutů seriózní a psychologická metoda, s jejíž pomocí můžeme mnohé pochopit, zbavit se dlouholetých traumat a různých bolestí.

Jak regresní terapie funguje

Regresí můžete zkusit vyřešit vše. Rozchody i problémové vztahy řeší hlavně ženy, které potřebují změnit naše nastavené vzorce. Muži více řeší kariéru a finance. Už od pravěku se genetický model základního bytí nezměnil. Muž místo na lov, kde shánět potravu, vyráží ráno do práce a žena udržuje vztahy na všech rovinách.

Regrese versus hypnóza

Regrese není hypnóza. V hypnotickém stavu nemáme své vědomí pod kontrolou a jsme zcela v moci svého terapeuta. Při regresní terapii zcela ovládáme své vědomí, víme, kde jsme, kdo jsme a jsme při vědomí. Doporučujeme si zjistit reference o regresním terapeutovi. Smyslem regresní hlubinné terapie je dostat se do podvědomí a najít odpovědi na otázky, které nás momentálně zajímají.

hlubinná regresní terapie

Regresní terapie v přetechnizované době

Náš organizmus je propleten nervovou soustavou. Každý máme v mozku uloženo spoustu informací. O některých víme, o některých se jen domníváme, že víme, o jiných nevíme vůbec nic, jsou uloženy v podvědomí a výrazně ovlivňují náš život.

Jak funguje podvědomí

Pokud získáte řidičský průkaz a s každým ujetým kilometrem i řidičské schopnosti, při první nehodě získáte zkušenost, po které si dáváte větší pozor. To se uloží do podvědomí, které má velké rozpětí. Jinak funguje v případě tragické ztráty. Záleží na tom, jak tu ztrátu vnímáme. Jako ztrátu blízkého člověka, firmy či hmotné existence.

Tajemná moc podvědomí

Nervová soustava funguje jako elektrický obvod. Při velkých traumatech náš nervový systém podobně vyhodí pojistky, aby nedošlo ke zkratu a vyhoření. Každou traumatizující záležitost si uložíme do podvědomí, protože tělo prioritně řeší princip přežití a pocity vytěsňuje. Traumatizující záležitost nás však na principu asociace ovlivňuje v našem dalším bytí a každodenním konání. Zde pomůže regresní terapie.

hlubinná regresní terapie

Jak funguje regresní terapie

S pomocí regresního terapeuta se traumatizující událost dostane z podvědomí na vědomou úroveň, kde ji zpracujeme a nezpůsobuje úzkosti a deprese. Pomocí průchodů, kdy danou událost popisujeme, se dostáváme hlouběji do podvědomí, uvědomujeme si podrobnosti a detaily i důvody, proč jsme se ocitli v dané situaci.

Regresivní terapie a duše

Duše nás směruje správným směrem, i když to nekoresponduje s myslí a rozumem. Můžeme hovořit o vnitřním já či intuici. Pokud se nám v životě nedaří, nevnímáme potřeby duše a život moc ovlivňujeme. Duše nás upozorní, že cesta není správná. Dostaví se nespokojenost, i když si nemáme v podstatě nač stěžovat. Pokud neposlechneme, život se hroutí.

hlubinná regresní terapie

Pocit znovuzrození

I když z původního života a osobnosti nezbyde téměř nic a začínáme znovu od nuly, zažíváme pocity lehkosti, radosti a míru v duši. Bezpečně víme, že toto je správná cesta. Podle terapeutů si duše naplánovala, ve kterém těle život prožije. Důležité je vnímat signály duše, nebo chcete-li svoji intuici, která ví mnohem víc, než si umíme představit. Správné informace a věci k nám přijdou přesně v době, kdy mají přijít.

Minulé životy a duchové

Pokud na to věříte, můžete se zaměřit na minulé životy a zjistit svůj původ. Někteří regresní terapeuti pracují i s duchy. Nešťastné duše zde bloudí a neuvědomují si, že jsou bez těla. Lidé zemřou nečekaně, nebo duši na zemi drží závislost a strach z neznáma. Přivtělené duše nás zase ovlivňují. Posedlost jídlem třeba přináší dřívější zkušenost hladomoru. Díky navádějícím otázkám projdete jejich život a duchové odejdou bez pocitu něčeho nedořešeného. Vjemy z regresí z minulých životů jsou živé a reálné, stanou se součástí života a pozitivně ovlivní vědomí i náš život.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)