Dejte potravu mozku i trávení a bude vám lépe. Vsaďte na MTM olej.

K životu potřebujeme energii a často už nevíme, kde ji vzít. Novinkou na trhu je MCT olej, který vám ji pomůže najít a pomůže vám i s jinými problémy, se kterými se naše tělo často trápí.

Kokosový olej patří v poslední době mezi nejpopulárnější, ačkoli málokdo ví, že i on má své rezervy. Oproti tomu speciální extrahovaný MCT olej je jeho lepší verze. Má mnoho perfektních vlastností. Z pohledu mastných kyselin se dá na kokosový olej pohlížet různě. Jako olej přispívá ke spalování tuků a úbytku hmotnosti. Často se odborníci přou, zda vůbec má na hubnutí nějaký vliv.

Co je zkratka MCT

Přestože je pro mnohé z nás MCT novinkou a název zní poměrně vědecky a exoticky, není třeba se jí bát. Je to pojmenování pro Medium Chain Triglycerides, což v překladu znamená tuk se středně dlouhým řetězcem. Tuky mají různě dlouhé řetězce a jde o 3 základní typy.

  • Tuky s krátkým řetězcem – mateřské mléko, pravé máslo, ghee, čerstvé a tučné skopové, kozí i kravské mléko a další vybrané produkty.
  • Tuky se středně dlouhým řetězcem – mateřské mléko, kokosový olej, čerstvé a tučné skopové, kozí i kravské mléko a další vybrané produkty.
  • Tuky s dlouhým řetězcem – rostlinné oleje, margaríny, ztužené tuky na pečení, majonéza i vlašské ořechy.

MCT a jeho působení

Každý tuk, tedy kokosový olej, máslo nebo speciální MCT, obsahuje několik mastných kyselin. Důležité je, aby obsahovaly i kratší řetězce, které tvoří profil adekvátního trávení. Můžete si sami zažít na vlastní kůži, že vám z kvalitního másla těžko nebude, protože obsahuje velmi zajímavý profil mastných kyselin, díky kterým dobře trávíte a zároveň se i dobře nasytíte.

Dejte potravu mozku i trávení a bude vám lépe. Vsaďte na MTM olej. 2

MCT oleje a jejich složení

U MCT jde o velmi dobré zahnání hladu a tvorbu rychlé energie pro mozek i svaly. MCT oleje v destilované formě mají unikátní vlastnost aktivace částečné ketózy, díky čemuž se umíte dostat do fáze spalování tuků i bez potřeby striktní a pro adaptaci mnohem náročnější formy stravování. O proteinové dietě a stavu ketózy jste již jistě slyšeli.

Rozdíl mezi MCT a kokosovým olejem

MCT olej a kokosový olej se správně doplňují. Extra panenský kokosový olej slouží jako jeden z nejlepších zdrojů tuků pro přípravu jídel a dezertů. MCT je skvělý prostředek pro okamžité získání energie, trénink metabolismu a super aktivaci i regeneraci mozku. MCT olej lze přimíchat do nápojů, či omáček, ale i jiných jídel.

Máslo a MCT do kávy

Můžete si dát do kávy kokosový olej, ale lepší je MCT. Začnou se vám rychle metabolizovat tuky a živiny proniknou přes krevně-mozkovou bariéru. Díky ranní kávě s poctivým máslem a MCT dokážete aktivovat tvorbu ketonů jako zdroje energie pro tělo i mozek. Dopoledne jde o skvělou podporu metabolismu pro aktivaci spalování tuků i zdroj energie. Pokud to metabolismus nenaučíte alespoň do jisté míry, těžko zhubnete a překonáte energeticky a náladovou závislost na cukrech.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)