Dávejte si novoroční předsevzetí, která stojí za to dodržet

Dáváte si už po několikáté předsevzetí, která zase nevydržíte? Opět nezhubnete, ani nepřestanete kouřit. Dejte si proto předsevzetí, která projasní váš každodenní život.

Užijte si komplimenty

Pokud vám příště někdo pochválí šaty, účes nebo boty, dejte si předsevzetí, že už nebudete reagovat slovy, kterými dojem shodíte. Na komplimenty odpovězte s úsměvem a poděkujte. Naučte si je užít i oplácet. Přestanete dobře míněná slova shazovat a nechte se udělat šťastnější.

Jezte dobře, kvalitně a chutně

Možná účinnější než dodržovat dietu je zcela vynechat ze svého jídelníčku fastfood, bagety v celofánu, buchty a polotovary, které jíme jen ze spěchu. Věnujte jídlu dostatek času, abyste si mohli opatřit to, co potěší vaše oko i chuťové pohárky, nabije vás energií a nezadělá vám na celulitidu.

Dávejte si novoroční předsevzetí, která stojí za to dodržet 2

Spěte dostatečně dlouho

Dostatečně se vyspat je klíčem ke každodenní pohodě. Pokud stále padáte únavou, ale u televize sedíte ze setrvačnosti, nebo usínáte k ránu u počítače, naučte se jít spát klidně v 8 či 10 hodin. Před půlnocí je spánek nejkvalitnější. Když máte volno, klidně si přispěte.

Nenoste boty, které tlačí

Nosíte krásné lodičky, které vás tlačí a z podpatků vás denně bolí nohy? Žádné boty nejsou tak krásné, aby vám vynahradily puchýře, bolet a utrpení, které vám způsobují. Nepohodlné boty naruší vaši chůzi, držení těla i klenbu. Za to vám určitě nestojí ani obdivný pohled ženatých kolegů.

Noste hezké prádlo i šaty

Všechno seprané spodní prádlo a děravé ponožky s punčochami vyhoďte stejně jako obnošené šaty. Mějte se rádi a dopřejte si dobré zacházení. Užívejte si krásu a pocit hezkých věcí. Budete se dobře cítit a půjde vám všechno mnohem lépe od ruky.

Naučte se každý den na něco těšit

Těšení je zážitkem, který prozáří i ten nejvšednější den. Během dnů, kdy se před dovolenou na ni těšíme, nás dělá podle průzkumů šťastnější než doba dovolené. Kupte si lístky na koncert nebo do divadla, ať se máte na co těšit. Těšte se na kávu, procházku z práce na slunci i chvilku v tělocvičně.

Dávejte si novoroční předsevzetí, která stojí za to dodržet 3

Užívejte si kouzlo přítomného okamžiku

Hezké věci si už neschovávejte na potom. Luxusní bonboniéru vám nesežerou moli, krémy neprojdou a prošlou záruční lhůtu nezaznamenají ani další produkty. Hezké věci jsou tu proto, aby nám zpříjemňovaly všední dny. Každý den je bonus a každá sekunda může být tou poslední.

Dělejte to, co chcete a klidně zůstaňte doma

Nemusíte přijímat všechna pozvání jen proto, že je neumíte odmítnout, anebo máte obavu, že o něco přijdete. Pokud to pro vás není opravdu důležité, klidně si dopřejte večer o samotě s dobrou knihou nebo vanou plnou pěny. Vychutnejte si východ či západ slunce. Dělejte to, co opravdu chcete.

Káva proti celulitidě
By: waferboardCC BY 2.0

Udělejte si čas na lidi

Ať už je to babička, matka nebo kamarádka, kdokoliv z lidí, se kterými se z nějakého důvodu vídáme méně, než bychom opravdu chtěli, je čas to napravit. Zvedněte telefon a pozvěte je na kávu. Mohlo by se vám stát, že už byste to nestihli a mrzelo by vás to.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)