5 různých pojistek, které se hodí na každé cestě mimo ČR

Poslední aktualizace: 27.6.2017

Když vyrážíte mimo ČR, opouštíte komfortní zónu snadného a rychlého řešení problémů. I ze zdánlivé maličkosti se v zahraničí může vyklubat vážný problém, jehož řešení vás bude stát mnoho sil i peněz. Nepodceňujte rizika, připravte se na ně. Stačí si vybrat pro vás prospěšnou kombinaci pojistek.

Nikdy ne jen s modrou!

Vždy si vyřiďte klasické pojištění na cesty do zahraničí, které kryje léčebné výlohy a kromě nich ještě transporty do lékařských zařízení či zpět do ČR. Naopak nikdy nesmíte vyrazit jen s modrou kartičkou. Jak moc velký risk to je? Čtěte zde.

zivotzeny.cz_ergo_cz_01

Výhodné připojištění

Z finančního i časového hlediska je výhodné si najít pojišťovnu, která nabízí kombinaci pojistek v rámci jednoho balíčku. Zajímavou nabídku má aktuálně ERGO pojišťovna. Prodává základní cestovní pojištění již od 20 Kč na den, klienti si vybírají z několika tarifů. Za pouhých 10 Kč na den si u Ergo ještě koupíte balíček 3 připojištění. Jsou to pojištění zavazadel, úrazu a pojištění odpovědnosti.

S prvním máte jistotu, že dostanete finanční kompenzaci v případě, kdy přepravce zničí, poškodí nebo ztratí vaše zavazadla. Ročně se ztratí několik milionů kufrů, neriskujte, že vám nepříjemná událost zkazí celou dovolenou.

zivotzeny.cz_ergo_cz_02

Pojištění odpovědnosti vás zase kryje v případě, když neúmyslně způsobíte druhé osobě škodu na zdraví nebo na majetku. Stačí vteřina nepozornosti a velká škoda může být na světě, ani to nesmíte podcenit.

Na cesty je vhodné mít ještě pojištění storna. To ocení osamocení cestovatelé i ti, kdo si rezervovali zájezd. Pojistit si můžete například letenky, ubytování i některé typy služeb.

Šetřete správným výběrem

Nikdy se neřiďte jen cenou, mnohem důležitější jsou podmínky. Sledujte pojistné limity: čím vyšší jsou, tím lépe pro vás. U standardního pojištění na cesty do zahraničí jsou doporučovány limity 5 000 000 Kč. Když chcete výhodnější cenu, sjednejte si pojištění online.

 

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)