Proč musíte mít cestovní pojištění, když vyrážíte za hranice?

Poslední aktualizace: 31.8.2015

Nezáleží na tom, jestli opouštíte Českou republiku třeba na jeden den v rámci služební cesty či se chystáte na dlouhou dovolenou se svou rodinou. Pokaždé si musíte „přibalit“ i cestovní pojištění. Je i pro vás jistotou, že pokud budete v zahraničí potřebovat lékařskou péči, nebudete za ni muset draze platit. Poradíme vám, jak vybrat to skutečně výhodné. 


Klasické cestovní pojištění výhodně se slevou

Chcete-li platit jen tolik, kolik je nezbytně nutné a přitom mít jistotu, že kupujete kvalitní pojištění, musíte pečlivě zvážit jeho výběr. V první řadě si dejte pozor na pojistné krytí cestovního pojištění. Vztahovat by se mělo na základní lékařskou péči, ale třeba i na ošetření u zubaře. Pozor – základní pojistky se nevztahují na úraz, na ten je třeba se připojistit. Možné je sjednat ještě připojištění zavazadel (proti jejich ztrátě, zpoždění i zničení), připojištění proti stornu a také připojištění odpovědnosti za škodu.

01

Na cestovním pojištění lze ušetřit velmi jednoduše. Stačí, když se rozhodnete pro sjednání cestovního pojištění online. Mnoho pojišťoven nabízí při této formě výrazné slevy. Cenu můžete snížit i tím, že sjednáte pojištění pro více osob najednou.

TIP: Ještě než pojištění do zahraničí koupíte, najděte si několik minut a udělejte si porovnání. Slouží k tomu online srovnávače. Sami uvidíte, že se ceny pojistek mohou výrazně lišit. Zbytečně byste tak platili více, než ve skutečnosti musíte.

02

Jak se v případě pojistné události zachovat?

I když to může být hodně těžké, snažte se zachovat chladnou hlavu. První, co byste měli udělat je: Kontaktovat vaši pojišťovnu. Číslo na asistenční službu najdete na kartičce, kterou vám pojišťovna vydá. Noste ji proto vždy u sebe. Nic neriskujte a vždy se řiďte pokyny pojišťovny. Pokud budete muset například za ošetření platit, vyžádejte si doklad, který slouží jako důkaz. Další užitečné rady najdete zde.

 

1 komentář u „Proč musíte mít cestovní pojištění, když vyrážíte za hranice?“

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)