První pomoc v lékárničce. Máte nejnutnější léky doma?

První pomoc v lékárničce. Máte nejnutnější léky doma? 2

Když jsme nemocní, navštívíme lékaře. Někdy nás ale nepříjemné neduhy přepadnou v pátek odpoledne nebo o víkendu. U mnohých nemocí si můžeme často velmi jednoduše pomoci sami. Stačí mít v lékárničce pár nezbytných léků, které by vám rozhodně neměly chybět doma. Jedině tak budete moci proti mnoha zdravotním potížím bojovat svépomocí a jednoduše.

Jak utlumit bolest a teplotu

Mnoho z nás trápí neduhy často spojeny především s bolestí. I proto je dobré mít v základu své lékárničky právě tyto produkty proti bolesti. Každému z nás zabírá něco jiného. Dnes je většina z nich určena i k volnému prodeji a za příznivé ceny. Neměl by vám chybět Ibalgin a Panadol nebo Paralen. První jmenovaný lék vám pomůže na bolesti v mnoha oblastech. Druhá možnost se hodí, hlavně když vás přepadne chřipka, viróza a bolest spojena s vyššími teplotami.

Když to pálí

Bolesti se může projevit i jinak, než bolestí hlavy, oblasti břicha nebo případně i bolest zubů. Jsou také situace, kdy se můžeme spálit. A to nejenom o horký sporák, hrnec, či vystříknutý tuk z pánve, ale mohou nás spálit i palčivé sluneční paprsky. Proti této bolesti je třeba mít bojovníka. Hodí se ověřená klasika v podobě Panthenolu. Můžete jej nahradit různými krémy s Aloe Vera, které také dokážou pokožku zklidnit a pomoci k její regeneraci. Zkusit můžete i kokosový olej.

První pomoc v lékárničce. Máte nejnutnější léky doma? 3

Nevolnost, žaludeční a střevní potíže

Z jídla, nápojů i z jiného prostředí, t toho všeho mohou vzniknout různé žaludeční problémy. Nejlepší cestou, jak je zažehnat, jsou různé přípravky a léky na nevolnost, které nám spolehlivě pomohou zklidnit i náš žaludek podrážděný z mnoha různých důvodů. Může jít i o cestovní nevolnost. Na tu je odnepaměti nejčastěji používán Kinedryl. Ten se hodí mít připravený v naší domácí i v naší cestovní lékárničce. Chybět by neměly léky na průjem. Potíže mohou souviset s nevolností, žaludečními problémy, z virózy i ze špatného jídla. Univerzální je živočišné uhlí, Endiaron nebo Enterol, ale i celá řada jiných. Po noci s alkoholem zvolte šumivý Aspirin C.

Něco na alergie

Alergie se vyvíjí a mohou vás přepadnout i ve vyšším věku zcela nečekaně. Alergie jsou dnes velkým problémem u celé řady lidí. Vybavte se čtveřicí nezbytných léků, které byste měli mít vždy v lékárničce a možná i bezpodmínečně u sebe. Tím prvním jsou léky na alergii, Zyrtec nebo Claritine. Oba dokážou dobře zamezit potížím, které jsou spojeny s alergeny vyskytujícími se běžně v prostředí. Dobré je myslet i na sprej do nosu, který dokáže ulevit v případě, kdy máte nos ucpaný. Dokáže ulevit od alergie i rýmy. Zkuste třeba Olynth. Třetím přípravkem by měly být určitě kapky do očí, jako třeba Visine. Zarudnutí očí a jejich pálení i bolest je jedním z hlavních příznaků alergické reakce. Poslední nutností jsou ušní kapky, zejména pokud trpíte na záněty ucha.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)