Imunita je v ohrožení celoročně. Proč?

Ještě včera ležel na zemi sníh a dnes byste se mohli venku opalovat? Tomu se říká střídání teplot, které dává našemu tělu opravdu zabrat. Imunitní systém je v ohrožení také v tramvaji nebo v obchodě, kde kolem vás všichni posmrkávají a kašlou. Nejen před těmito zjevnými ohroženími byste však měli bránit! Bojovat byste měli také před stresem nebo špatnou stravou. I tyto faktory vám ubírají na síle!

Imunita je v ohrožení celoročně. Proč? 2
Mojpe / Pixabay

Dlouhodobý stres

Stres je významným faktorem, který naši imunitu oslabuje. Působí negativně na psychiku, samozřejmě, jenomže právě kvůli tomu poté trpí i tělo. Zejména potom při dlouhodobém stresu brzy zjistíte, že vám vyskočil krevní tlak, hladina krevního cukru kopíruje horskou dráhu a že jste unavení, nemocní… Při stresu se totiž zvýší obranyschopnost – tělo se snaží pomáhat se s ním vyrovnat a vyrovnat se se také se vším ostatním kolem nás. Jenomže zásoby obranyschopnosti nejsou bezedné a tak jednoho dne musí být vyčerpány.

Strava je důležitá

Strava bohatá na vitamíny, minerály a další prospěšné látky podpoří naši obranyschopnost, tudíž nepodlehnete nemocem tak lehce a tak často, jako lidé, kteří mají stravu jednotvárnou, tučnou. Ano, tuky jsou potřeba, ale zaměřte se také na právě na vitamíny! Ovoce a zelenina nejsou pouze otázkou letního období, je důležité jimi tělu dodávat potřebné látky i v zimě!

Imunita a probiotika

Probiotika, střevní mikroflóra, enzymy. Tři slova, která spolu mají velmi mnoho společného. A ještě více mají tato slova společného s celým naším imunitním systémem. Proto ve chvíli, kdy máte střevní potíže, neváhejte pořídit probiotika, i kdyby měly být jen prevencí. Probiotika si pořiďte také ve chvíli, máte-li předepsaná antibiotika, která střevní mikroflóru výrazně narušují. Není-li střevní mikroflóra a dostatek enzymů v těle, nefunguje správně a tak ani naše celková imunita nefunguje tak, jak má.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)