Víte, jakými způsoby sex prodlužuje a zlepšuje život?

Zkuste se na sex podívat z jiného úhlu. Dokáže být velmi prospěšný. Na milování se můžete dívat úplně jinak, pokud zjistíte, že nejde jen o rozkoš, ale i o mnohé zdravotní a psychické bonusy. Samotný sex nám o života vnáší mnoho aspektů, které výrazně zlepšují náš fyzický i duševní stav.

Možná nám to připadá jako rutina, možná jako ztráta času, jindy v sexu spatřujeme jen rozkoš. Na samotný akt se ale dá dívat z mnoha úhlů pohledu. Pokud si v něm najdete další smysl, budete k němu přistupovat úplně jinak. Co vlastně udělá sex s naším tělem a s naší psychikou?

jóga

Sex stabilizuje hladinu hormonů a hormonální soustavu

Jde asi o nejvíce prospěšnou činnost, kterou můžeme pro své tělo udělat. Kromě pravidelného pohybu, vyvážené stravy a potravinových doplňků, můžeme totiž našim hormonům prospět i sexem. Stabilizace hladiny hormonů je asi tím největším benefitem zejména pro ženy, kterým se hladiny hormonů pravidelně mění vícekrát do měsíce. Výkyvy nálad lze harmonizovat pravidelným sexem, zajistit si pravidelnou menstruaci, odstranit její bolestivost a dokonce i PMS. Milování s partnerem je zkrátka balzám na nervy a blahodárně ovlivňuje naši hormonální hladinu.

jóga

Sex vás zbaví bolesti hlavy

Ženy trpí často na bolesti hlavy a migrény, za kterými opět stojí měnící se hladina našich hormonů několikrát do měsíce. Pokud vás bolí hlava a nechcete neustále sahat po pilulkách, raději zvolte pravidelný sex. Během sexuálního aktu se totiž v těle uvolňuje hormon oxytocin, který snižuje bolest. To bylo dokázáno i mnoha vědeckými studiemi. Za pokud to rozhodně stojí. Pravidelnost vede k úspěchu. Váš partner bude nadšený.

Sex vás zbaví depresí a úzkosti

Úzkostné stavy a deprese jsou hotovou epidemií dnešní doby. Všudypřítomný stres s námi dokáže pěkně zamávat a ovlivňuje i naše hormony. Mnoho sexuologů a gynekologů deprese a úzkosti přičítá tomu, že lidé příliš mnoho pracují, neustále hledí do svých telefonů a monitorů a málo se věnují sexu. Sex totiž vyplavuje hormony, které všechny ty úzkostné stavy a deprese spolehlivě potlačují. Pokud máte špatnou náladu, cítíte úzkost a deprese se u vás zabydlela, odreagujte se sexem.

pánevní dno

Sex snižuje výskyt rakoviny prsu

Mnoho lékařů spojuje sex se zdravím mužů i žen. Aktivní sexuální život žen má úzkou souvislost s rakovinou prsu. Mnoho studií potvrzuje, že pravidelný pohlavní styk je plnohodnotnou prevencí proti rakovině prsu a dalších ženských orgánů. Sexuálně aktivní ženy mají totiž mnohem menší výskyt tohoto zákeřného onemocnění. Zajímavostí je, že pouhá masturbace tento efekt na ženské tělo bohužel neměla. Pokud ale zrovna nemáte partnera, je to mnohem lepší, než na svůj sexuální život zanevřít. Doteky partnera a souznění jsou ale nezaměnitelné.

Sex účinně zabraňuje vzniku inkontinence

Kegelovy cviky by měly být vaším denním chlebem. Inkontinence je totiž postrach každé ženy. Tento problém se týká téměř výhradně jen ženského pohlaví. U mužů pak ovlivňuje sexuální funkci a prostatu. Sexuální aktivita je ideální jako prevence. Při milování zapojuje žena právě svaly pánevního dna, jejichž ochabnutí vyvolává inkontinenci. Proto sex značně prospívá intimní kondici a stavu našeho pánevního dna. Nebaví vás Kegelovy cviky? Věnujte se pravidelně sexu!

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)