Jste společenský introvert? Možná se zde poznáte.

Společenský introvert si často povídá sama pro sebe, hodně naslouchá a zajímají jej osudy ostatních. Než ale řekne něco o sobě, hodně si to promyslí. Svěří se jen těm nejbližším a někdy ani to ne.

Společenský introvert je plachý a do společnosti se mu moc nechce. Nedá moc na emoce, spíše na svůj úsudek. Společenský introvert občas zajde do společnosti, ale musí se na to psychicky připravit. Lidi kolem vnímá jako zajímavé, ale pobyt mezi lidmi je vyčerpá. Pak si potřebuje dát oddych a mít čas jen pro sebe. Má v sobě vášeň i lásku a dovede naslouchat přátelům. Miluje zážitky, ale současně zbožňují svůj klid, který potřebuje k životu.

Černá a bílá, noc a den, vnitřní a vnější svět, vše je tak odlišné…

Jde o jistou rozpolcenost a věčný vnitřní boj. Nesnáší zbytečné řeči a drby. Má přehled o světovém dění, ale nepokládá za nutné o tom mluvit. Projevuje zájem o životy a charaktery ostatních, ale současně umí držet tajemství. Umí naslouchat tajemstvím, plánům i problémům a porozumět emocím. Žije ve svém vnitřním světě, v duchu si neustále probírá detaily, snaží se propojovat informace a pochopit jejich smysl. Po práci nechce komunikace s lidmi. Utíká se uvolnit a soustředit na sebe. Jeho přátelé to často nechápou, protože jim k nim tato uzavřená stránka nesedí.

Jste společenský introvert? Možná se zde poznáte. 2

Zázemí, detaily a hloubka

Je pro něj důležité příjemná atmosféra, domov a zázemí. Pokud se cítí šťastný, stává se bavičem i duší skupiny. Pokud se necítí ve společnosti dobře, drží si odstup. U svých blízkých chce vědět, co jej činí smutným, veselým a šťastným. Když mu někdo zalže, časem to odhalí a pak pálí mosty. Umí být laskavý a navodit příjemnou atmosféru. Nemá rád povrchní přátelství, a pokud mu s někým není dobře, odmítá se s ním stýkat. Přátelství musí být hluboké a čestné. Jinak se uzavře a raději je sám. Než špatná kamarádka či kamarád, raději žádný kamarád. Komunikovat už s ním pak lze jen těžce.

Gelové nehty – ano nebo ne? – https://ladyweb.cz/gelove-nehty/

Komorní společnost

Zvládnout velké množství lidí je pro něj obtížné, chce se setkat s každou osobou zvlášť a nezvládá vyjít se všemi současně. Vyčerpává jej to. Potřebuje hodně času, aby lidem začal věřit a získal si nové přátele. Stejně tak těžko hledá partnera. Musí jej znát dokonale, než si ho připustí k tělu. Někdy jej vidíte, jak jsou usměvaví, pozitivní, uvolnění, milí a odvážní. Jindy jsou věcní, mají černý humor, jsou nepřístupní, plaší, tiší a tak trochu podivíni. Tím, že o sobě nemluví, je těžké jim porozumět.

Jedinečný přítel

Když se vám však otevře, máte přítele na život a na smrt. Budou vás milovat, ale současně z pocitu potřeby samoty vás nebudou vždy vyhledávat. Potřebují čerpat síly. I když vám tedy právě nedávají najevo dost lásky a porozumění, stále vás milují. Jen jsou ve stavu hibernace a srovnávají si myšlenky, aby zase mohli znovu zářit a naplňovat vás svou energií.

Jste společenský introvert? Možná se zde poznáte. 3

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)