Neuvěřitelné, vědci mají klíč ke štěstí. Máte těchto 5 vlastností?

Neuvěřitelné, vědci mají klíč ke štěstí. Máte těchto 5 vlastností? 2

Ingredience štěstí již vědci našli. Vědci z Harvardovy univerzity v největším výzkumu o štěstí zjistili, že jsou nejdůležitější vztahy s lidmi, které máme rádi. Dále pak to, že se soustředíme na to, co děláme v přítomném okamžiku a nezabíráme se minulostí ani budoucností, což nás dělá šťastnějšími. Příčinou depresí je také strava bohatá na tuky. Nová studie University College v Londýně naopak uvádí 5 vlastností, nezbytných pro štěstí. Britští vědci analyzovali veškeré údaje získané z průzkumu zahájeného v roce 2002 s více než 8 000 zúčastněnými, kteří dnes mají mezi 50. až 60. lety. Ideální koktejl štěstí a úspěchu namícháte ze směsi odhodlanosti, optimismu, svědomitosti, smyslu pro spravedlnost a citové stability.

5 stupňů ke štěstí

Pokud máte alespoň 4 z těchto vlastností, jste bohatší, méně depresivní, zdravější a máte více přátel a známých. Po zdravotní stránce budete mít nižší cholesterol a menší riziko srdečního onemocnění. Pokud máte naopak méně než 2 z těchto vlastností, cítíte se více osamělí, deprimovaní a určitě lze u vás vysledovat více symptomů chronických chorob. Svůj zdravotní stav charakterizovalo 36,7 % účastníků průzkumu jako špatný, zatímco u těch, kdo mají 4 z těchto vlastností, jde jen o 6 %.

Cesta ke štěstí se dá vybudovat

Pokud ještě stále nemáte potřebných 5 vlastností klíčových pro štěstí, podle vědců je časem můžete naprosto v klidu v získat. I podle výsledků průzkumu je zřejmé, že rozvíjení těchto vlastností i v dospělém věku může značně přispět ke zlepšení zdravotního stavu a duševní pohody. Začněte budovat odhodlanost, optimismus, svědomitost, smysl pro spravedlnost a citovou stabilitu. Vneste do vašeho života řád a harmonii.

Neuvěřitelné, vědci mají klíč ke štěstí. Máte těchto 5 vlastností? 3

Zahoďte zlozvyky

Bohatí lidé mají více depresí. Pocitu štěstí dosáhnete tím, že začnete ze života odstraňovat zvyky, které vás stále činí nešťastnými. Štěstí neleží tam, kde to čekáme. Neštěstí se skrývá vždy na stejném místě. Vědci identifikovali chování a zvyky, které pocitu pohody škodí. Skoncujte se závislostí na mobilním telefonu a sociálních sítích. Studie Michiganské univerzity z roku 2013 zjistila vztah mezi časem stráveným na sociálních sítích a pocity nespokojenosti, osamění a izolace.

Žádná honba za penězi

Světová zdravotnická organizace WHO se ptala 89 037 osob z 18 zemí a závěrem je, že deprese stíhá více bohaté země i lidi než ty chudé. Touha po bohatství a vlastnictví je spjata s potřebou ukrýt vnitřní nespokojenost. Vnitřní prázdnotu peníze nezaplní. Dánská studie tvrdí, že depresi vyvolává pocit, že se k nám nadřízený chová nespravedlivě. Zvyšuje to hladinu stresového hormonu.

Správná volba

Náš život je plný voleb, jak tvrdí vědci ze Stanfordovy univerzity. U vysokoškolsky vzdělaných lidí je možnost volby k pocitu pohody a svobody nezbytná. V každodenním životě vás ale právě volba může vést k úzkostem, depresím a paralyzovat. Nebabrejte se v tom. Čím více uvažujete o správnosti rozhodnutí, tím jste podle Floridské státní univerzity více nešťastní. Nikdy nebudete mít příležitost zjistit, zda bylo rozhodnutí správné. Proto hleďte dopředu.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)