Naučte se myslet na své já

Nemusíte být zrovna sobcem, když budete myslet sami na sebe a ne stále jen na ostatní. Měl by se to naučit každý z nás. Jinak nás to tlačí ke dnu a necítíme se být šťastní.

Ačkoli je sobectví vnímáno za negativní vlastnost, ve skutečnosti umí odrážet myšlenku usilování o vlastní štěstí a upřednostňování péče o sebe. I když se ze všech sil snažíme, aby nás naše okolí přijalo a mělo rádo, nestane se tak, dokud nepřijmeme sami sebe a nenaučíme se mít rádi takoví, jací jsme. Radost z vlastních úspěchů a ze sebe samotných, je způsob, jak být více připraveným čelit světu a dávat mu to nejlepší ze sebe, co mu lze dát.

Naučte se myslet na své já 2

Myslete sami na sebe

Celý život se snažíte být dobrou dcerou, přítelkyní a partnerkou. A pak si najednou uvědomíte, že to, jak žijete, jaký máte vztah, jakou máte práci a čemu se věnujete ve svém volném čase, děláte vlastně jen proto, že vás do toho někdo natlačil a přesvědčil vás, že to chcete. Necítíte se v tom dobře a neděláte to, co máte rádi. Poznáváte se? Postupně zkuste objevovat to, jak být sobcem v tom nejlepším slova smyslu a dělat to, co vás baví a činí šťastnými.

Posílíte své sebevědomí a osobnost

Nikdo se na nás nedívá tak, jak se na sebe díváme sami. Každý svůj život chceme vést na vlastní odpovědnost tak, aby byl skvělý a přesně takový, jaký si jej mít přejeme. Musíme hájit to, co máme, co máme rádi, co cítíme, v co věříme a za čím si stojíme. Nenechte nikoho, aby vás přinutil, jít sami proti sobě. Starejte se o své blaho. Pokud vám lékař dává na výběr ze dvou možností, ptejte se vlastní intuice a rozhodněte se sami. Pokud vám kamarádi vnucují svůj názor, nenechte se zviklat a stůjte si za svým. Nedělejte ani to, co dělá většina. Dělejte to, co cítíte vy sami.

Naučte se myslet na své já 3

Neposuzujte a neodsuzujte

Přijměte zodpovědnost za své činy a nebudete mít důvod vinit ostatní, anebo hledat obětního beránka. Nikdy neznáte celý příběh druhého člověka, proto nikoho neposuzujte a neodsuzujte. Nevnucujte mu svůj názor a respektujte ten jeho. Nebuďte agresivní. Jinak se vracíme k nesvobodě, totalitě a diktatuře. A jedno, zda jde o politiku, nebo o vztahy. Snaha potěšit druhé vede k frustraci, zklamání a stresu. Není možné uspokojit všechny. Žijte život, po kterém toužíte bez vlastních omezení a závazků, budete zdravější a šťastnější.

Kvalita nemusí být kvantita

Být sobecký zefektivňuje možnosti. Když myslíte nejprve na sebe, zmenšíte šířku rozhodování. Budete mít více prostoru pro kvalitativní rozhodnutí, ucelenější pohled na život a schopnost si lépe vybrat z toho, co si opravdu přejete. Bude vám lépe fungovat vztah i pracovní nasazení a budeme vést kvalitnější a spokojenější život. Je taky lepší mít jednoho dobrého kamaráda, než tisíc povrchních. A než špatný kamarád, radši žádný kamarád. Být sám, znamená mít možnost dělat to, co opravdu chci a neznamená to, že jsme osamělí. Vždy záleží na úhlu pohledu a našem jednání.

Naučte se myslet na své já 3

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)