Našli jste ideálního partnera a máte to stvrzeno svatbou? Neusínejte na vavřínech!

Šťastné páry mají jiskru. Ta ovšem nevzniká jen tak a vyžaduje mnoho ohleduplnosti, vstřícnosti, tolerance, vzájemného zájmu i respektu. To, že máte změněný stav v dokladech a status na sociálních sítích z vás ještě nedělá šťastný pár.

Pozitivita a úsměv

V každém páru se jednou za čas objeví nějaký mráček. Život přináší překážky, které je třeba společně překonávat. Občas se objeví neshody a někdy dokonce i hádky. Aby byl ve vašem vztahu klid, snažte se být vždy a za všech okolností pozitivní. Prostě řešte potíže s klidem. Nestěžujte si kamarádkám a mamince, zapomeňte na staré spory a nechte je spát. Většinou jde jen o maličkosti, nikoliv partnerskou krizi. Problémy jsou od toho, aby se řešily. A zkušenost se v budoucnu vždy hodí.

pár

Mluvte a nemlčte, telepatie většinou nefunguje

Vždycky se najde nějaké řešení. Spokojené a šťastné páry nejsou ty bez problémů, ale ty, co je umí řešit. Nečekejte, až se partner dovtípí. Nenaznačujte, ale mluvte. Neduste v sobě potíže a chmury. Tím nechceme naznačit, že máte své potíže přehodit na druhé, ale vše, co si řekněte na rovinu, bez dlouhých proslovů, stručně, jasně a hlavně bez zbytečných emocí, se dá začít řešit. Někdy je velmi přínosné vidět i jiný, v tomto případě partnerův úhel pohledu. Většinou se trápíme zcela zbytečně.

Vzájemný respekt a pokora

Někdy jde o přílišný nezájem, jindy naopak až o majetnické sklony. Vzájemná úcta, respekt a hlavně pokora jsou důležitými faktory v každém vztahu. Nehledejte chyby, ale přednosti. Každý máme do vínku dáno obojí. Nekritizujte, ale podporujte. Nechávejte si vzájemný prostor pro seberealizaci a současně pěstujte společné zájmy. Každý den je dobré si uvědomit, že jsme velmi šťastní a bohatí právě díky tomu, co máme. To je pokora. Opora v partnerském vztahu je totiž k nezaplacení.

pár

Humor je v životě nezbytností

Možná vám připadá, že partner problémy zlehčuje. Jenže každá situace braná s humorem se lépe snáší. Neberte příliš vážně události, ani sebe. Buďte prostě nad věcí. Ve chvíli, kdy se pohádáte, bezpečně zabírá vtip a nadhled. Pokud se umíte zasmát sami sobě, máte vyhráno. Umět přiznat chybu, neznamená slabost, právě naopak. To umí jen dospělí jedinci a silné osobnosti. V krizových situacích často zabírá sarkasmus a černý humor. Prostě se vám uleví a čelíte lépe novým výzvám.

To, co dělá jiskru

Zdánlivě banální věci, které děláte společně, jsou základem pevného vztahu. Společná snídaně, vaření večeře a sdílení zážitků, to je to, co upevňuje hezký vztah. Ten stojí právě na maličkostech. Vytěžte maximum z drobností. Pak si užijete i ty velké a krásné chvíle, které nepřicházejí každý den. To je to, co udržuje jiskru ve vztahu. Choďte spolu stále na schůzky, pište si pěkné vzkazy, posílejte zprávy, jen tak si občas udělejte radost, neustále pečujte o váš milostný život. Plňte si vzájemně své skryté fantazie, vize a sny. Vycházejte si vstříc. Berte a nezapomínejte dávat.

pár

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)